ANALİZ

Diyanet atama orucunu bayramdan önce bozacak

Bugünlerde herkesin gözü kulağı Diyanet'in açıklayacağı atamalarda

Diyanet işleri Başkanlığı'nda çalışan bir çok personel bugünlerde bir atama heyecanı yaşıyor.
Binlerce personel yer değiştireceği atamalar açıklanmadıkça merak ve heyecan artıyor.
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın değişik alanlarda yazılı imtihanları biten binlerce personelin mülakatları yapıldı.
Eğitim merkezi imtihanında başarılı olan personelin yerleri belirlendi ilan edildi.
Eğitim merkezlerinin bu yılki 200 civarı mezununun yerleri belirlenmişti.

Öncelikle ataması yapılacak diğer alan vaizlik. 500 vaiz alacağını ilan eden başkanlık bu imtihana giren İlahiyat Fakültesi mezunu bayan personelin yerlerini ilan edilecek.

Camilerin işleyişi ve denetimlerinden, personelin soruşturmalarını yapan murakıp ihtiyacı uzun zamandır gündemde idi. Bu alandaki açıkların kapatılması için 650 civarında murakıp alınacak. Mülakatı biten ve başarılı olan personel atama bekliyor.

Bunun yanında 135 din hizmetleri uzmanı, 235 şef kadrosu içinde atama bekleniyor.
İl müftülüğü tam bir muammaya dönüştü. Bir sabah uyanınca il müftülüğü atamalarının onaylandığı ilan edilecek. Bu sabahın hangi sabah olacağı artık önemsenmiyor.
İlçe müftüsü tayinleri için çalışma tamamlandı. Bayram tatili öncesi ilan edilecek. Müfettiş yardımcılığı, müşavirlik derken epey bir kadroda değişim olacak. Tüm bu tayinlerin Ramazan bayramı öncesi bitirilip değişiklilerin ilanı hedefleniyor. Yani binlerce personeli Ramazan bayramı öncesi yeni görev ve yerini öğrenecek.
İmamından vaizine, vaizinden murakıbına, murakıbından müftüsüne Diyanet personeli özellikle bazı alanlarda çok geciken atamaların merakını yaşıyor. Bu merak bayram öncesi büyük ihtimalle tüm personel için giderilmiş olacak.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle