SENDİKA

DİN GÖREVLİLERİ SENDİKASI Ramazan Bayramı Mesajı

DİN GÖREVLİLERİ SENDİKASI Ramazan Bayramı Mesajı

Rahmet ve bereket mevsiminin son ayı olan Ramazanı oruçla, teravih namazıyla, dua ve yakarışla geçirdik. Yarın yurt genelinde 06.16’da kılınacak bayram namazıyla birlikte Ramazan Bayramının sevinç ve coşku dolu atmosferine gireceğiz.

Bayramlarımız tarih boyunca, birlik ve kardeşlik içerisinde milletçe yaşadığımız heyecan, coşku, sevinç ve kederlerimizi paylaştığımız günler olmuştur. Bugün, maddi ve manevi alanda insan olarak paylaşmaya ihtiyaç duyduğumuz, inanan olarak mecbur olduğumuz sevinç ve kederlerimiz var. Onlarca yıldır bayramları, bayram gibi kutlamaya hasret kaldık.

Yarın, bir Ramazan Bayramı sabahına daha, bayram namazına çağıran sedalarla değil, kan ve gözyaşı içerisinde, evini - yurdunu terk etmeye mecbur bırakılmış, bombaların yıkıntıları arasında, denizlerde can çekişen mültecilerin çığlıkları kulaklarımızda, onlarla empati yaparak gireceğiz. Böyle milyonlarca insanın var olduğunu bilmek, onların yaşadıkları acıklı duruma her gün şahit olmak bayram sevincimize engel olmakta, ezilen, canına, namusuna, malına kastedilen milyonlarca masumun var olduğunu bilmek içimizde burukluğa sebep olmakta, bayramı bayram gibi yaşamamızı güçleştirmektedir. Bayramlarımızı sevinç ve neşe içerisinde geçiremesek de, zalimlerin pençesinde kıvranan mazlumların, öksüzlerin, yoksulların ıstıraplarını evrensel anlayışla paylaşabilir, onların acılarını hafifleterek mutlu olabiliriz. Hastaları, yaşlıları, kimsesizleri ziyaret ederek, ihtiyaçlarını gidererek onlara Bayramı ve Bayramın güzelliklerini hatırlatarak, cezaevinde, hastanede, yaşlı bakım evlerinde bulunan insanların gönüllerini alarak, bayramlara ilişkin zihinlerimizde oluşan anlam kaymasını düzeltebiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin, halkımızın, soydaşlarımızın ve İslâm Âleminin Bayramını kutlar, insanlığın huzuruna vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederim.
Süleyman Çakır
Başkan

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle