SENDİKA

DİN GÖR-SEN'den Bayram mesajı

DİN GÖREVLİLERİ SENDİKASI DİN GÖR-SEN Bayram mesajı yayınladı

Allah isterse, 11 Ağustos 2019 Pazar günü ülke genelinde 06.40’ta kılınacak bayram namazıyla bir Kurban Bayramına daha adım atmış olacağız.
Bayramlar; sevinçlerin paylaşıldığı, milli birlik ve beraberliğin pekiştiği, toplumsal sorumlulukların gözden geçirildiği, ruhumuzu dirilten ve nefsimizi arındıran istisna günlerdir.
Bu günleri iyi değerlendirmeli, içinde yaşadığımız toplumda hiç kimseyi bayram sevincinin dışında bırakmamak için çaba sarf etmeli, çocuklarımızı sevindirirken, kendilerini sevindirecek bir anne-babası olmayan, öksüz ve yetimleri unutmamalıyız. Elimizin ulaşamadığı ve gücümüzün yetmediği yerlerdeki mazlumlar için dua etmeli, onlara destek olmak için gayret göstermeliyiz.

Dünya’da yaşanan ihtilaflar ve hüküm süren bencillikler yüzünden ortaya çıkan terör olayları, çoğu yakın çevremizde olmak üzere dünyada yaşanan toplu katliamlar, savaşlar ve yerinden yurdundan edilen milyonlarca insanın dramı nedeniyle hakkıyla bayram yaşayamamış bir kuşağın mensuplarıyız. Terör, katliam, kan ve gözyaşı haberi almadan geçirdiğimiz günlere, huzurla gözlerimizi kapatıp uyuyabileceğimiz gecelere hasretiz. Yıllardır olduğu gibi bu yıl da bayrama öldürülen, yerinden edilen, yurdundan sürülen insanların haberleriyle girdik. Dualarımız bu manzaraların son bulması, gelecek nesillerin bizden kendilerine kalan bu kötü mirasla yaşamak zorunda kalmaması içindir.

Bu duygu ve düşüncelerle halkımızın Kurban Bayramını kutlar, bayramın, bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ederim.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle