SENDİKA

Din Gör-Sen Başkanı Çakır'ın Kurban Bayramı Mesajı

KKTC DİN GÖREVLİLERİ SENDİKASI DİN GÖR-SEN bayram mesajı

Bayramlar sevinçlerin paylaşıldığı, milli birlik ve beraberliğin pekiştiği, toplumsal ve çevresel sorumlulukların gözden geçirildiği, benliğimizi yenileyen, ruhumuzu dirilten ve nefsimizi arındıran kutlu günlerdir.
Bu günler, Rabbimizin lütfettiği nimetlere şükranlarımızın bir ifadesi olarak eda ettiğimiz kurbanlarımızı komşularımızla ve ihtiyaç sahipleri ile paylaştığımız değerli ve bereketli vakitlerdir. Bu vakitleri iyi değerlendirmeli, içinde yaşadığımız toplumda hiç kimseyi bayramın sevincinin dışında bırakmamak için çaba sarf etmeli, çocuklarımızı sevindirirken, kendilerini sevindirecek bir anne-babası olmayan, öksüz ve yetimleri unutmalıyız. Elimizin ulaşamadığı ve gücümüzün yetmediği yerlerdeki mazlumlar için dua etmeli, onlara destek olmak için gayret göstermeliyiz.
Dünya’da yaşanan ihtilaflar ve hüküm süren bencillikler yüzünden terör olayları, yerinden yurdundan edilen milyonlarca insan ve çoğu yakın çevremizde olmak üzere dünyada yaşanan toplu katliamlar, savaşlar nedeniyle hakkıyla bayram yaşayamamış bir neslin temsilcileriyiz. Terör, katliam, kan ve gözyaşı haberi almadan geçirdiğimiz tek bir günümüz, huzurla gözlerimizi kapatıp uyduğumuz tek bir gecemiz olmadı. Neredeyse bütün bayramlara öldürülen insanların haberleriyle girdik. Bu bayrama da “Myanmar'ın Arakan eyaletinde son 3 günde ordu mensuplarının yaptıkları saldırılarda 2 ila 3 bin arası Müslüman'ın katledildiği…” şeklindeki içimizi dağlayan haberle giriyoruz. Bu son haber, yıllardır yakılıp yıkılan ülkelerdeki katliamları aratır oldu. Sorunu çözecek güçler, sorunun temel kaynağı durumunda... Zaten zar zor geçinen garibanların Allah’tan başka sığınacak kimseleri yok… Bizde zalimleri Yüce Allah’a havale ediyoruz. Dualarımız ve arzumuz bu manzaraların son bulması, gelecek nesillerin, bizden kendilerine kalan bu kötü mirası reddetmesi, bununla yaşamak zorunda kalmaması içindir.

Bu duygu ve düşüncelerle halkımızın Kurban Bayramını tebrik ediyor, bayramın başta âlem-i İslâm olmak üzere dünyamıza barış ve huzur getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

                           Süleyman Çakır

Başkan

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle