SENDİKA

Din-Bir-Sen: Mübarek Muharrem Ayı kutlu olsun

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Hicri 1437 senesinin sona ermesi ve Hicri 1438 senesine girimesi nedeniyle yazılı basın açıklaması yaptı.

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, 2 Ekim 2016 Pazar günü hicri takvimin ilk günüdür. Müslümanlar için anlam ve önemi büyük olan bu tarihin ve mübarek Muharrem ayının tüm Müslümanlara hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah Celle ve Celalüh’ten temenni ediyorum, dedi.

Özdemir, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Muharrem ayının 10. günü yani 11 Ekim 2016 Salı günü Aşure Günüdür. Müslümanlar aşure yaparak ikramlarda bulunur. Tarihte Muharrem ayında önemli olaylar yaşanmıştır. Bu nedenle Müslümanlar Muharrem ayına ayrı bir önem verirler.

Muharrem ayının 1. Günü Hicri Yılbaşıdır. Peygamber Efendimiz’in Mekke’den Medine’ye hicreti ile başlar. Muharrem ayı mübarek bir aydır. Hicret; kardeşliğin, dostluğun, ilim, irfan, medeniyet ve yolculuğun adıdır. İnsanlığın sevgiye, rahmete muhtaç olduğu bir an da Cenabı Allah Celle ve Celalüh tarafından Medine’ye yolu açılan Hz. Muhammed Aleyhisselatû Vesselam’ın nurlu yolculuğunun adıdır. Bu yolculuk, insanların gönlüne sevgiyi vermiştir. Bu yolculuk sayesinde rahmet kapıları açılmıştır. İnsanlığın kurtuluşu için öğütlerde bulunan yüce Allah, insanı insan yapan erdem ve faziletlerle donattığı Hz. Peygamber’in şahsında insanlığın kurtuluşu olan mesajlarını insanlarla buluşturmuştur. Hicret, Allah için katlanılan her türlü cefanın, yine Allah tarafından mükâfatlandırılışının adıdır. Hicret kardeşliktir.
Bu mübarek günde Müslümanlara karşı topyekûn taarruzda bulunan, kan akıtan, hainlik yapanları Allah affetmeyecektir. Çeşitli tehdit ve şantaj yoluyla insanlara zulüm eden, saldıran; aile kurumunu, şahsi kişilikleri hedef almak suretiyle rencide eden, yıpratan ve en ağır şekilde perişan edenler Allah’ın izniyle perişan olacaklar ve kazdıkları kuyularda kendileri boğulacaklardır. Karanlık düşünceleri olan hain zihniyetli zalimler yezidlerdir. Bu yezidlere karşı koyan, onları karanlık emellerine mahkûm edenler ise Hz. Peygamber Aleyhisselatû Vesselam’ın ve O’nun sevgili torunu Hz. Hüseyin ahlakıyla donanmış Müslümanlar olacaktır.

Muharrem ayı zulme, zalime başkaldırıdır. Acımasız zalimlere karşı koyabilmek ihlâslı ve imanlı Müslümanların gücüyle mümkün olabilecektir. Bu mübarek günde Allah’ın sevgili kullarından olmayı Allah’tan diliyorum.

Muharrem Ayı dendiğinde ilk akla gelen Ehl’i Beyt’in kutlu isimleri olmaktadır. Hicri 61. Yılın 10. günü Hz. Peygamber Efendimiz’in çok sevdiği torunu Hz. Hüseyin ve yanındaki 70 kişi Kerbela’da şehit edilmiştir. Müslümanların yüreğinde büyük bir acıya ve hüzne neden olan bu elim olay nedeniyle yıllardır kanayan yara halini almış ve her sene toplumumuzda derin bir acının yaşanmasına neden olmuştur. Muharrem ayının 10. Günü yaşanan bu acının Müslümanlar tarafından çok iyi bilinmesi ve ilgili kurum ve kuruluşlarca anlatılması gerekir. O gün yaşanan iktidar kavgası Müslümanlar arasında kin ve nefrete neden olmuş, bölünmeyi beraberinde getirmiş ve Müslümanların gücünü kaybetmesine neden olmuştur.

Din-Bir-Sen olarak, zulümden, haksızlık ve hukuksuzluklardan Allah’ın ve Peygamber’in yolunda hicret etmeyi diliyorum. Gönül hicretini hak ve adalet üzere yapmak bizim için önemlidir. Bu vesileyle İslam âleminin hicri yılbaşını kutluyorum. Cenabı Allah(c.c), akan Müslüman kanı ve gözyaşlarını durdursun. İslam âlemini huzura ve mutluluğa kavuştursun. Hicri yılbaşının İslam âleminde ümmet bilincini uyandırmasını diliyorum.”

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle