SENDİKA

Din Bir-Sen Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun

Din Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, cumhuriyetin kuruluşunun 93’nci yılı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Din Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, cumhuriyetin kuruluşunun 93’nci yılı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Mesajında, bağımsızlığımızın sembolü olan Cumhuriyet’in 93’nci yılını kutluyoruz. Milletimize farklı sevinç ve heyecan yaşatan bu günün anlamını anlayarak takdirle yad etmeliyiz, ifadelerini kullandı.

Özdemir, mesajında şunları söyledi: “Aziz milletimizin en büyük bayramı olan Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutlamanın heyecanı içerisinde, devletimizin bugün geldiği noktayı övgüyle takdir ediyoruz. Milletimiz değerlerine sahip çıkarken, elde ettiği kazanımlarını da yaşatmayı ve daha ileriye taşımayı görev bilmiş, bu idrak içerisinde kazanımlarını daha ileriye taşıyabilmek için çalışmıştır.

Aziz milletimiz, kutsal saydığı vatan, millet, dil, din ve namus unsurlarına sahip çıkmıştır. Bu unsurlara yapılan saldırıya şiddetle karşı koymuş, bunların zarar görmemesi için canını vermiştir. Milletimiz, başka milletlerin boyunduruğu altında yaşayamayacağını göstermiştir. Ruhunda taşıdığı özgürlük inancıyla düşmanlarına karşı koymuştur. İstiklal mücadelesi, milletimizin inanç ve kutsi değerlerine olan bağlılığı nedeniyle kararlılıkla sürdürülmüş ve dünyada eşi emsali görülmemiş bir zaferle sonuçlanmıştır. Bu zafer, milletimizin yolunu belirlemiştir. Bu eşsiz zafer, milletimizin inancıyla elde edilmiştir. Milletimizin, kendine olan inancı, birlik ve beraberliği ve bağımsızlık özleminin hayaliyle kazanılmıştır. Bu nedenle Cumhuriyet, milletimizi daha ileriye götürebilmek için bir araçtır. Aziz milletimizin irade ve kararlılığıyla kurulmuştur.

Bugün geldiğimiz noktada milletimiz, sanatın, bilimin ve eğitimin sıçrama yaptığı son yıllarda adeta güçlü devletlerle yarışır hale gelmiştir. Komşu ülkelerle yaşanan tatsız bazı olaylar ve Avrupa devletleriyle aramızdaki sıkıntılara rağmen ülkemiz, kararlı, azimli ve inançlı iç ve dış politikaları sayesinde ilerlemekte ve gelişimini sürdürmektedir.

Ülkemiz, Cumhuriyet’ten elde ettiği kazanımlarıyla halkına güven veren bir ülke olarak ilerlemesine devam ederken, bulunduğu coğrafyada yer alan büyük risk, emperyalizmin tehdit ve kışkırtmaları ve terörizm tehdidi karşısında yılmadan mücadelesini sürdürerek bölgesinde lider olma konumuna gelmiştir. Ülkemiz, sadece komşularına karşı değil aynı zamanda dünyaya barış, adalet, hukuk ve refahtan yana tavırlarıyla takdir toplamaktadır.

Cumhuriyet’in kuruluşunun 93’ncı yılında bütün milletimizin; gençlerimizin ve çocuklarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. Bağımsızlık ve istiklal uğruna can veren aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum. Bu mutlu günlerinde milletimizin bayramını kutlayarak saygılarımı sunuyorum.”

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle