DUYURU, SINAVLAR

DHBT Sınav Sonuçları Açıklandı

Diyanet personeli olabilmek için 4 Aralık Pazar günü saat 09:30'da gerçekleştirilen KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi DHBT sınav sonuçları açıklandı

KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi DHBT sınavı 4 Aralık Pazar günü saat 09:30'da gerçekleştirildi. Adaylara 40 sorudan oluşan test için 60 dakika süre tanındı. Tüm öğrenim düzeyleri için sorulan ilk 20 soru temel din bilgisinden geldi.

DHBT - 1 'de adaylara İslam İnanç Esasları - İslam İbadet Esasları - Kur'an Tarihi - Siyer - İslam Ahlakı alanlarından soru yöneltildi.

DHBT - 2 'de ise Tefsir - Fıkıh - Hadis - Akaid ve Kelam - İslam Tarihi - Dinler ve Mezhepler - Dini Hitabet ve Öğrenim durumlarına göre belirlenen program müfredatlarından sorular yer aldı.

DHBT PUAN HESAPLAMA İŞLEMLERİ

Adayların sınav sonuçları kadar olmasa da merak ettiği konulardan biride Din Hizmetleri Alan Bilgisi DHBT puan hesaplaması oldu, DHBT puan hesaplamasında neler dikkate alınıyor, hesaplama işleri nasıl yapılıyor gibi sorularınıza cevap vermeye çalışalım. KPSS'ye giren adayların normal KPSS puanlarının yanında öğrenim düzeylerine görede puan hesaplama işlemleri yapılacak. Lisans Önlisans ve Ortaöğretim düzeyleri için ayrı ayrı belirlenen sınav puanları KPSSP122, KPSSP123, KPSSP124 puanları şeklinde gösterilmektedir. Bu puanlar 100 üzerinden hesaplanmakta adayın sınav sonuç bilgisi ekranına yansımaktadır.

4 Aralık 2016 tarihinde uygulanan Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (2016-DHBT ) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Sınav sonuçları, 24 Aralık 2016 tarihinde saat 18:40'dan tibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacak olup adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

[SINAV SONUCUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

](https://sonuc.osym.gov.tr/)

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle