Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

DÜNYA

Devlet Başkanı Riyad'da kayıplara karıştı!

Gabon Devlet Başkanı Ali Bongo Ondimba, 'Geleceğe Yatırım Girişimi Konferansı'na katılmak üzere gittiği Riyad'dan bir daha dönmedi. Ondimba'dan 24 Ekim'den beri haber alınamıyor.

Gabon Devlet Başkanı Ali Bongo Ondimba, Suudi Veliaht Prens Muhammed Bin Selman'ın düzenlediği 'Geleceğe Yatırım Girişimi Konferansı'na katılmak için 24 Ekim'de Riyad'a gitmişti. O günden beri Ondimba'dan haber alınamıyor.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda katledilmesinin ardından dünya yeni bir suikast ihtimalini konuşuyor. Gabon Devlet Başkanı Ali Bongo Ondimba, Suudi Veliaht Prens Muhammed Bin Selman'ın düzenlediği 'Geleceğe Yatırım Girişimi Konferansı'na katılmak için 24 Ekim'de Riyad'a gitmişti.

Hastanede tutuluyor iddiası
24 Ekim 2018 tarihinden sonra Ondimba'dan bir daha haber alınamadı. Hal böyle olunca da akıllara 'Acaba başkan Ondimba, Cemal Kaşıkçı gibi bir suikasta mı kurban gitti?' sorusu geldi.

Öte yandan AFP haber ajansı, geçtiğimiz günlerde Ondimba'nın Suudi Arabistan'da bir hastanede tutulduğunu iddia etmişti.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle