GÜNCEL

Deprem sırası Türkiye'de mi? Korkutan açıklama

Irak'ta dün akşam meydana gelen 7,3'lük deprem sonrası Prof. Dr. Celal Şengör korkutan açıklamalarda bulundu. Şengör'e göre, bundan sonra sıra İstanbul ve Erzincan'da olabilir.

Türkiye'nin sınır komşusu Irak'ta yaşanan büyük deprem sonrası akla şu soru geldi: Bu deprem İstanbul'da beklenen depremin habercisi mi?Ünlü deprem Profesörü Celal Şengör, bu sorunun cevabını dün akşam katıldığı canlı yayında verdi. Şengör, İstanbul ve Erzincan'ı işaret etti.
Irak'ta meydana gelen 7,3'lük deprem sonrası Prof. Celal Şengör'den korkutan açıklama geldi. Şengör, Irak depreminin İstanbul için tehlike olduğunu söyledi.
Habertürk canlı yayınında Fatih Altaylı'nın sunumuyla ekrana gelen Teke Tek programının konukları Prof. İlber Ortaylı ile Prof. Celal Şengör oldu.
Program devam ederken Irak'tan son dakika haberi geldi. Deprem uzmanı Celal Şengör, Irak'ta yaşanan deprem sonrası bölgedeki fay hatlarını canlı yayında çizdi.

İSTANBUL VE ERZİNCAN'IN DOĞUSU
Aynı fay hattı üzerinde gerçekleşen depremleri tek tek sayan Celal Şengör, bundan sonraki süreç için Erzincan'ın doğusunu ve İstanbul'u işaret etti.

7,6'LIK DEPREM BEKLENİYOR
Irak'ta meydana gelen depremin 7,3 şiddetinde olduğunu belirten Prof. Şengör, İstanbul'da beklenen depremin ise 7,6 şiddetinde olabileceğini ifade etti.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle