HAYAT, ANALİZ

Ya, Sen Ben Biz Toplum Müslüman Değiliz, Yada İnandığımız İslam değil

Müslüman bir ülkede müslümanları aramak

Müslüman ama Cana hatta canlara kıyar

Mümin ama bebeklerini gözünü kırpmadan öldürür

Müslüman ümmetiz der ama hayvanlara acımaz her türlü işkence yapar

Mübarek der ama müslümana hayat hakkı tanımaz

Müslümanım der ama müslümanın malını kendine ganimet sayar

Müslüman ama Müslüman kardeşinin namusuna göz diker

Müslüman ama makineli silahlarla müslümanı katleder

Müslüman ama 200 kişinin hayatına mal olacak iftira ve yalancı şahitlik yapar.(bir misal sadece)

Müslüman ama Müslüman kardeşi ona güvenmez hayatından endişe eder

. Bunlar gibi binlercesi sıralanabilir.

Sen ben biz toplum olarak ya müslüman değiliz yada inandığımız islam değildir... neden öyle diyorsunuz derseniz buyurun siz kararını verin deyip örneklerle devam edeyim.

Yaşanan kısa örnekleri yazayım bana hak vereceksiniz.

1) Cuma günü Eskişehir Osman Gazi Üniversitesinde yaşanan vahşet. Volkan Bayar isimli sözüm ona hoca denen vahşi cani şahıs 4 eğitimciyi hunharca katletti. Ve emniyette zerre pişman olmadığını söyledi. Valkan Bayar ile ilgili müfteri yalancı şahitlik konusunda bir sürü haber okumuşsunuz o yüzden bu örneği burada bitirelim.

2) TEKİRDAĞ’da bir kişi, eşini ve eşinin ilk evliliğinden olan 10 ve 12 yaşındaki iki oğlunu sopayla döverek öldürdükten sonra 14 yaşındaki üvey kızını tehdit ederek kaçarken yanında götürdü.

3) Dün Diyarbakır'da lise 10. sınıf bir öğrenci önce arkadaşlarını silahla tehdit ediyor sonra kafasına sıkıp intihar ediyor.

4) Geçtiğimiz günlerde bir baba 2 oğlunu tüfekle başından vurup öldürüyor. Yine adanada bir baba oğlunun kafasını sıkıyor.

5) Van merkezde bir baba 2 küçük bebeğini öldürüyor.. buna benzer yüzlerce hadise. vb.....

bu saydıklarımın hepsi bir akşam bülteninde haber olup gitmiş. Peki sizce bu insanlar müslüman değilmiydi? Yada müslüman bir toplumda müslüman bir ülkede yaşamıyorlarmıydı. Ne demişti 18 bin alemin Peygamberi Hazreti Muhammed(SAV) bir insanın hayatına yaşamasına vesile olan tüm insanlığı yaşatmış gibi, bir insanı öldürende bütün insanlığı öldürmüş gibi hüküm giyer.

EEE o zaman ya bizler toplum olarak müslüman değiliz yada insandığımız gerçek islam değil yoksa hazreti peygamberin bu sözünden sonra bir müslümanın cana kıyması düşünülürmü hiç takdiri size bırakıyorum.

Peki başa dönecek olursak bir müslüman kişi toplum ülke nasıl bu hale gelebilir nasıl bu kadar vahşileşebilir ve vahşete sevici olabilir.. İsterseniz şu video ile devam edelim bu nasıl bir ahlak anlayışı...

Videoda diyorki vatan hainlerini ihbar edin hatta olmadı kafalarına sıkın merminiz yoksa gelin biz verelim. Peki eyyy Müslüman sana soruyorum sence bu doğrumudur. Diyelim ki evet dedin bir soru daha vatan hainliğini kim belirliyor sırf senin düşüncene uymuyor diye katledecekmisin. Birşey daha Üniversitede ki Volkan Bayar denen cani 200 kişiyi ihbar etmiş çoğunu mahkeme beraat ettirmiş bile peki videoda söylendiği gibi yapılsaydı 200 insanın hayatı bir hiç uğruna gitmeyecekmiydi. Nitekim Volkan Bayar canisi bu düşüncede olduğu için hocaları katletti. Ve pişman olmadığını söyledi sizce bu neyin güveni...

Şimdi bir daha soruyorum Eyy Müslüman hangisi doğru vatan haini veyahut suçlu veyahut suçsuz olduğunu belirtmek ne zamandan beridir şahıslara düşmüştür. Ne zamandan beri bireyler kendisi cezalandırma işine girişiyordu da bugün bunlar oluyor... Ey müslüman sen söylee... Biz mi müslüman değiliz yada inandığımız islam değil mi? buyurun siz karar verin...

Bedirhaber Analiz

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle