SİNEMA

Çocukları anlamak için bu filmi izleyin: Her çocuk özeldir

Osmanlı’da her çocuğun bir sır barındırdığı iyi bilinir ve bu sır keşfedilmeye çalışılırdı. İşte bir çocuğun sırrının keşfedilme macerası sizlerle.

Anlaşılmanın herkes için çok önemli olduğunu biliyoruz. Ama neslimizi ve içine düştükleri çıkmazları anlamak geleceğimiz için daha da önemli.. Anne, baba ve eğitimci olarak eleştirmeden, yargılamadan empati yapmak ve anlamaya çalışmak çok önemli..

İşte HER ÇOCUK ÖZELDİR filmi burada önem kazanıyor. Mutlaka izleyin, kedinize bir şans daha verin çocuklarınızı ve öğrencilerinizi keşfedin... belki sizin çok yakınınızda da bir YILDIZ vardır...

Her Çocuk Özeldir – Taare Zameen Par

Harfleri sayıları algılama problemi yaşayan Ishaan çevresi ve ailesi tarafından tembel geri zekalı muamelesi görür. Çalışmayı öğrenebilmesi için yatılı okula verildikten sonra tanıştığı resim öğretmeni ile değişen hayatı ve başarısını anlatan bir film. Ishaan derslerinde başarısız, yaptığı işlerin çoğunda tutarsız bir çocuktur, yazı yazmayı ve okumayı 3.sınıfta olmasına rağmen öğrenememiştir, kitabı her açtığında kelimeler sanki dans ediyor gibi gelir ona. Bu başarısızlığın sonucunda içine kapanık ve karamsar bir ruh haline bürünür, mutluluğu ve özgürlüğü insanlardan uzaklaşmakta bulur. Annesinin ilgisine karşın babasının katı tutumu Ishaan’ın zihinsel dünyasında gidiş gelişler yaşamasına sebep olur. Tam her şeyden ümidini kesmişken resim öğretmeni Ishaan’ın hayatını tam anlamıyla değiştirir.

İYİ SEYİRLER...

İŞTE HER ÇOCUK ÖZELDİR FRAGMANI:

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle