Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

ANALİZ

Cemaatçilere yapılan haksızlıklar Derin TROYKA işimi

Son günlerde adını sıkça duymaya başladığımız Devlet içerisinde oluşan yeni derin yapı TROYKA gündeme oturdu. Mazlumder Başkanı ve HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun meclis gündemine sıkça getirdiği Cemaatçi Hamile kadınların doğum yapar

Son günlerde adını sıkça duymaya başladığımız Devlet içerisinde yeni derin yapı TROYKA grubu gündeme oturdu. Mazlumder Başkanı ve HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun meclis gündemine sıkça getirdiği Cemaatçi Hamile kadınların doğum yapar yapmaz tekrar cezaevine konulması, Cemaat mensubu kişilere yönelik işkence iddiaları, İhraç edilenlerin toplumdan tecrid edilmesi gibi konuların faili Devlet İçerisinde yeni derin yapı olarak adlandırılan TROYKA grubu gösteriliyor. Özellikle yürekleri kanatan konulardan birisi anne ve bebeklere yönelik yapılan uygulamalar, Gergerlioğlu'nun sürekli sosyal medyada ve meclis kürsüsünde duyurduğu bu hadiseler elbette böyle derinlerin işidir diye düşünülüyor.

Gergerlioğlu'nun gündeme getirdiği iddialar Cemaatçi Kadın ve Erkeklerin yaşadığı durumlar normal bir vicdanın asla kabul etmeyeceği bir durum. Cumhurbaşkanı ve Ak partili vekillerin bu konuda duyarsız davranmaları düşünülemez, bahsedildiği gibi yaşanan büyük zülme TROYKA grubu sebep oluyorsa o zaman üzülerek belirtelim, elimize koskocaman zalim ve derin delhiz doğdu. Ülke geçmişimiz delhizlerle dolu olduğundan buna şaşırmamış olabilirsiniz. 18 yıllık ak parti yönetiminde en büyük savaş bunlarla verildi ve bitirdi, geldiğimiz finalde bu sonuç ürkütücü oldu.

TROYKA grubunun bu yaptıkları Elbetteki önce Cumhurbaşkanımızın konumuna ve ülke iktidarı olan ak partiye leke sürer, yaptıkları fiillerde referans olarak onları kullanıyorlar. Hal böyle olunca toplumda tepki oluşturur diyelim ve detaylara devam edelim..

İsterseniz TROYKA gurubu ile ilgili elde edilen bilgilere bakalım..

ISPARTA'da 15 Temmuz ve Cumhurbaşkanlığı makamının adını kullanarak ‘TROYKA’ adlı derin devlet yapılanmasının oluşturulmaya çalışıldığı bilgisi üzerine Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Yapılan çalışmalarda Isparta’da “15 Temmuz İnsiyatifi Platformu Derneği” adı altında kendilerini FETÖ’yle mücadele ediyormuş gibi gösteren 12 şüpheli yakayı ele verdi. Isparta Cumhuriyet Savcısı Murat Karakaya tarafından şüpheliler hakkında ‘silahlı suç örgütünü kurup yönetme’ gibi suçlardan iddianame düzenlendi.

Buraya kadar adi bir suç örgütü olarak görülen bu şebeke kazdıkça daha derin işlerle uğraştığı ortaya çıkıyor. Bir çok kişiyi fişleyen haklarında yalan belge uyduran, Uydurma ihbar mektupları hazırlayıp yıpratan bir örgüt, özellikle Emniyet içerisinde yapılanan bu şebeke kimi hedef listesine koyduysa Cemaatçi, PKK'cı, KCK'cı veya diğer sol örgütçü diyerek ihbar mektupları ile itibarsızlaştırıyor sonrada İçİşleri Bakanlığına bilgi geçerek görevden aldırıyor veyahut ihraç ettiriyor. Bu şebekede Valiler, Kaymakamlar, Polisler, Müdürler ve iş adamları... (Akşam gazetesinin haberine göre)

Bu derin yapılanmanın mağdurları arasında AK partili vekilde var.

VEKİLLER, VALİ, EMNİYET MÜDÜRÜ, REKTÖR ŞİKAYETÇİ... AK Parti’li Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Valisi Şehmuz Günaydın, Emniyet Müdürü Halil Turan Erol, İl Başkanı Osman Zabun, SDÜ Rektörü Hüseyin İlker Çarıkçı, AK Parti Grup Başkan Vekili Kadir Dal, Emniyet Müdür Yardımcısı Abdullah Dorum şikayetçi oldu.

TROYKA Grubu ile ilgili bütün detaylar için bu habere bakabilirsiniz TIKLAYIN

Sonuç olarak TROYKA grubu derin işlerle uğraştığı Isparta Cumhuriyet Savcısı Murat Karakaya tarafından ülke gündemine kondu. Yöneticilerimiz ise bu konuya hassasiyet ile yaklaşıp üzerine gitmeli ve bu hukuksuz yapının kökü kurutulmalı. Ülke olarak yeni bir derin yapının yapacaklarını kaldıracak takadi kalmadı DUYURULUR...

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle