ANALİZ

Cemaat Gazetecileri Soru Çalma davalarını hedef aldı

Cemaat Gazetecileri Soru Çalma davalarını hedef aldı. Cezaevlerinde yüzlerce mensubu soru çalma yüzünden tutuklu olmasına rağmen 3-5 kişinin başarısını öne sürülüp davaları sulandırma gayretine girdi

Cezaevlerinde yüzlerce mensubu soru çalma iddiasından tutuklu olmasına rağmen 3-5 kişinin başarısını öne sürerek davaları sulandırma gayretine girdi. 17-25 Aralık olaylarından sonra başlatılan cemaatle mücadele tüm alanlarda hız kesmeden devam ediyor. Bu haberimiz bazı cemaat mensuplarının soru çalma ve haklarında açılan davalar ile ilgili. Birçok İl'de Savcılıkların başlattığı ve cemaat mensubu yüzlerce kişinin soru çalma iddiası ile tutuklandığı bilinen bir gerçek. Cemaat ise Savcılığın yürüttüğü soru çalma davalarını hedef alarak düşürmeye ve aklanmaya çalışıyor.

Özellikle cezaevlerinde bulunan mensuplarının girdikleri sınavlarda tekrar başarı göstermesi ile umutlanan bazı cemaat kalemşörleri savcılıkların yürüttüğü soru çalma davalarını eleştirerek hedef gösterdi. Müebbet ile yargılanan ama darbeden günler önce kaçıp yurt dışına giden bazı cemaat gazetecileri cezaevlerinde bulunan mensuplarının sınavlarda başarı göstermesini fırsat bilip davaları tekrar hedef gösterdi.

Ülkemizde Müebbet ile yargılanan cemaat gazetecisi Adem Yavuz Arslan darbeden günler öncesinden kaçmış Ülkemizi ve Cumhurbaşkanımızı sürekli eleştirenlerden birisi. Arslan bu sefer savcılıkların yürüttüğü soru çalma davalarını hedef gösterdi. Kendi sosyal medya hesabından cezaevlerinde bulunan bir kaç tane cemaat mensubunun sınavda başarı sağlamasını fırsat bilip soru çalmanın cemaate atılan bir iftira olarak nitelendirerek soruşturmaları hedef aldı. Oysa cemaatin yüzlerce mensubu soru çalma iddiası ile tutuklu bulunuyor. Bunu unutan Arslan bir kaç kişinin başarı sağlamasını gerekçe göstererek davaları eleştirdi.

İşte Adem Yavuz Arslan'ın sosyal medyada davaları hedef gösterdiği o tweetti

Firari Cemaat gazetecisi Arslanın paylaştığı sınav sonuçları bazı cemaat mensuplarından destek alırken bazı kullanıcılarda tepki gösterdi. Özellikle paylaşılan sonuçlarda dil bölümü alanında başarı sağlayan bir mahkumun soru çalma davasından tutuklu olduğu aslında kendisinin öncesinde sağladığı başarıyı tekrarladığı iddia edildi. Ancak olayın farklı bir boyutu ise Cezaevlerinde yatmaktan başka bir işi olmayan bu kişilerin daha çok ders çalışabileceği ve böyle bir başarının sağlanmasının gayet normal olduğu sosyal medya kullanıcıları tarafından söylendi. En nihayetinde bu durumun cemaat mensuplarını soru çalma davasından kurtar(a)mayacağı kesin.

Öte yandan sosyal medyada paylaşılan sınav sonuçları tartışma konusu oldu. Cemaat mensuplarının davaları sulandırmak için bunları bilinçli paylaştığı ve bakın mensuplarımız cezaevlerinde bile başarılı mesajı verdiği görülmekte. Bu yöntemin ise soru çalma davalarını hedef almaktan öteye gitmediği aşikar.

Dilerseniz yapılan bazı paylaşımlara bakıp siz karar verin....

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle