ANALİZ

Cemaat ben varım tezine ısrarla devam ediyor

Cemaat ben varım tezine ısrarla devam ediyor. Açtırdığı sosyal medya hesapları ile sürekli ülkemizi ve liderini karalıyor

Cemaat yeni bir akım başlatarak sosyal medya ve paylaşım kanalları üzerinden ben varım tezini sürdürmeye devam ediyor. Ellerinde herhangi bir medyanın kalmaması üzerine sosyal medya ve paylaşım kanalları üzerinden hala varız demeye çalışıp kitleleri etkilemeye çalışıyor. 17-25 Aralık olaylarından sonra başlayan ve 15 temmuz'dan sonra tamamen cemaatin elinden alınan medya organları hükumetin kontrolüne geçti ancak cemaatin yurt dışına kaçan gazetecileri oluşturdukları sosyal medya sayfaları ile propagandalarını sürdürüyor.

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Ülke genelinde yaşanan kaos ortamını düşünmeyerek sosyal kanallardan toplu bir hareket başlatan cemaat açtırdığı sosyal medya kanalları ile propaganda yapmaya devam ediyor.

Özellikle Sosyal medya üzerinden açılan bazı kanallar yüzbinlerce tıka ulaşması cemaatin hala aktif bir şekilde çalıştığını gösteriyor... Cemaatin eski gazetelerinde çalışmış program yapmış bir çok kişi paylaşım kanalı olan youtube üzerinden sayfalar açarak Ülkemizi Hükumetimizi eleştirmeye devam ediyorlar.

İşte Cemaatin sosyal medya ve youtube hesaplarından bazıları.

Bugün gazetesi ve Bugün Tv'de daha önce çalışmış bazı isimler bu işin başını çekiyor. Özellikle 30+DAKİKA programı ile Erkam Tufan, Adem Yavuz Aslan ve Doğan Ertuğrul her hafta Salı ve Cuma günleri canlı yayın yaparak propagandalarını sürdürüyor. Programda Ülkemizin yaşadığı 15 Temmuz ihanetini konuşup yöneticilerimizi suçluyor, Dünya Kamuoyuna Ülke liderimizi kötülüyorlar.

Bir Diğer program ise Ahmet Bozkuş ve Hakan Zafer ile bi konuşalım, bu Programda ise Ülkemizin Dini inancına ahlakına kültürüne ve en önemlisi dini liderini eleştiriyor Özellikle Ak partililerin hiç bir zulmü görmediği sadece biat ettiği, ve artık inançlarından bile şüphe ettiği safsataları uyduruluyor.

Yine Bugün tv programcılarından Tarık Toros ve Turan Görür Yılmaz'ın beraber yaptığı MoonStar tv sayfasında her hafta ülkemizi karalayan liderlerimize çirkin iftiralar atan programda mevcut.

Bir diğer sayfa ise bold medya, aktif olarak haberler sunuyor. Fatih aKalan ve Cevheri Güven'in sürekli hükumeti eleştiren haberleri mevcut. Eleştiri seviyesini aşarak zaman zaman hakaretler yağdırarak haberler sunuluyor.

Bir diğer sayfa ise İsmail Sezgin ve daha önce Yeni Şafak gazetesinde çalışmış muhabir Kamil Maman, TSK içerisinde girilen yapılanma ve Kumpas olan Balyoz iddialarını sürekli gündemde tutarak ordu içerisinde halen Ergenekon yapılanmasının olduğu ithamında bulunuyor.

İşte Yukarıda sıraladığımız bazı hesaplar cemaatin ben varım deyip yurt dışında lobi faaliyetlerini sürdürdüğü Ülkemizi ve liderini karalama faaliyetlerine tüm hızı ile devam ettiklerini gösteriyor. Cemaatin bu tarz bazı paylaşımları dünya geneli yüzbinleri bulması cemaatin halen aktif bir şekilde çalıştığını anlatıyor...

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle