SAĞLIK

Canan Karatay'dan kilo vermek isteyenlere bomba öneriler

Canan Karatay'dan kilo vermek isteyenlere bomba öneriler

Kilo vermek isteyenlere Canan Karatay’dan sevindirici haber. Canan Karatay’ın önerilerine kulak vererek uyurken bile kilo verebileceksiniz. Peki, bu nasıl olacak, işte cevabı…

Canan Karatay'dan kilo vermek isteyenlere sevindirici bir haber geldi. Karatay'ın bu önerilerine dikkat ederseniz uyurken bile kilo verebilirsiniz. Kilo vermek için çok uğraşıyor ama tartıya çıktığınızda umduğunuzu bulamıyorsanız Canan Karatay önerileri ile bu sorununuz ortadan kaybolacak. Kilo verirken dikkat etmeniz gerekenler neler, cevabını sizler için araştırdık. İşte Canan Karatay’dan kilo vermek isteyenlere özel öneriler…

YEMEK SAATLERİ ÇOK ÖNEMLİ: Kilo vermek isteyenlerin dikkat etmesi gereken konulardan birisi yemek yeme saatleri. Yağ yakıcı hormon olarak bilinen leptinin aktif olduğu saatlere göre bir beslenme düzeni oluşturarak kilo vermek mümkün. Gece vakti leptinin aktif olması ile uykunuzda kilo verebilirsiniz. Leptinin gece aktif olabilmesi için ise akşam 8’den sonra hiçbir şey yememeniz gerekiyor.

D VİTAMİNİ ÖNEMLİ: D vitamini eksik ise zayıflamak çok zor. Bunun için yaz aylarında güneşten sık sık faydalanmalı, kışın ise takviyeler ile D vitamini ihtiyacınızı gidermelisiniz. D vitamini içeren yiyecekler arasında balık, süt, tereyağı, yulaf ezmesi ve yumurta gibi yiyecekler yer alıyor.

LUGHT ÜRÜNLERDEN UZAK DURUN: Canan Karatay'a göre aspartam olarak bilinen E-951 kodlu katkı maddesinin zehirden bir farkı yok. Vücuda girdiği anda alkole dönüşen bu katkı maddesi yapay tatlandırıcılarda ve light ürünlerde sıklıkla bulunuyor. Kanser hücrelerini besleyen bu maddelerden uzak durmanız için light ürünleri tüketmekten sakınmalısınız.

AMBALAJLI GIDALARDAN UZAK DURULMALI: Günlük hayatımızda sıklıkla tükettiğimiz ambalajlı gıdalar kısırlıktan kansere kadar birçok önemli sağlık sorununa yol açabiliyor. Sağlıklı bir yaşam için ambalajlı gıdalardan uzak durmanızda fayda var.

Paketli gıdalar ne yazık ki doğurganlığı azaltan ürünler arasında yer alıyor. Sık sık şeker tüketimi, paketli gıdaların tüketimi kansere ve kısırlığa davetiye çıkarıyor.

Sağlıklı bir birey olmak ve sağlıklı nesiller istiyorsanız paketli ürünlerden muhakkak uzak durmalısınız.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle