Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

ANALİZ

Böyle Rezalet olur mu hemde kimsesiz bir yetime

Son günlerde yaşanan hadiseler insanlık mı öldü. Küfür, batıl ve zulüm galip mi geldi biz müslümanlara ne oldu.

Son günlerde yaşanan hadiseler insanlık mı öldü. Küfür, batıl ve zulüm galip mi geldi biz müslümanlara ne oldu. Hani müminler kardeşti diye müjdelenen ve o müjdeye nail olduğumuzu her seferde dile getiren bizlere. Ne oldu Peygamber efendimizin ahir zamanda gelecek olan kardeşlerime selam olsun dediği topluma ne oldu sana, bana, bize, millete ne oldu da bu kadar cinnet haldeyiz.

Ne oldu bizede kur'an-ı kerimin yanı başımızda olmasına rağmen etkisini yitirdik ve birer kur'an, birer insan celladı birer ahlak celladı olduk. Lütfen biri çıkıp söylesin. Yoksa toplum olarak büyük bir günah mı işledikte toptan Allah(cc)'ın gazabına uğradık. Korkuyorum söylemeye ama çağımızın gazabı olsa gerek vicdansızlaştık, zalimleştik, acımasızlaştık 10 aylık bir bebeği ile annesini gözümüzü kırpmadan katlettik, 9 yaşında bir yetimin ırzına geçtik hemde Kur'an yuvasında.

Kur'an-ı kerim Ahlak ve edep kaynağıydı iyilikti,sahip çıkmaktı yetime Peygamber efendimiz ondan almıştı ahlakı peki ne oldu bize o güzel ahlaklı peygamberin ümmeti diye adlandırılan topluma ne oldu.

Son günlerde yaşanan bu hadiseler bizleri tekrardan dinimizi imanımızı inancımızı sorgulamamıza sebep oldu. Haşa Ya gerçekten bu inandığımız din gerçek değil yada bizler gerçek inananlar değiliz. Daha önce yaşanan hadiseleri tekrar etmeden dikkatinizi Ağrı'da yaşanan bu üzücü hadiseye çekmek istiyorum.

AĞRI’da İmam Buhari Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda kalan 9 yaşındaki U.P. adlı erkek öğrenci, Kuran hocası olan 17 yaşındaki Y.K.’nin tecavüzüne uğradı.
Mağdur U.P.’nin yetim kaldığı için bu yurda verildiği ortaya çıktı. U.P., bir yıldır Y.K. ile kursta kaldığını belirterek, “Y. abim bize yurtta Kuran öğretiyor. Beni odasına götürüp kapıyı üzerimize kilitliyordu. Yatakta dövüş filmi izliyorduk” dedi. Y.K.’nin kendisini dövdüğünü, kimse görmesin diye kapıyı kilitleyip yanağından ısırdığını anlatan U.P., “Boynumu öpüyordu. Beni soyuyor, dövüyordu” dedi. Bu rezaletin daha fazla detayını anlatmaya gerek yok.

Yaşanan bu olayda hangisine üzüleceğimizi şaşırdık, Kur'an kursunda böyle bir olayın yaşanmasına mı, bizlere emanet olan yetimlerimize bunu reva gördüğümüze mi yoksa toplum olarak bu hadiseye sessiz kalmamıza mı üzülelim takdiri size bırakalım..

Ancak hadiseyi şu gözle değerlendirirsek Ağrı imam Buhari yatılı kur'an kursu ve buna benzer kurslarımızda yaşanan üzücü hadislere Diyanet işleri başkanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve sorumlu diğer bütün kurumlar biran önce çözüm bulmalı. Bu işin mihmandarı olan TÜRGEV'ise bu konunun takipçisi olup yanan yürekleri dindirmeli ve yetimlerimize sahip çıkmalı aksi takdirde hem onun hemde diğer kurumların adını çok kötü lekelemiş olur. Yaşananlar münferit olsada yetimlere sahip çıkma adına bunlar yapılması lazım yoksa toplumun cinnet halinin faturası çok kötü olur. Gelecek nesillere ve Türkiye'nin islam liderliğine olan inanç zedelenir.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle