ANALİZ

Haberimiz ses getirdi

Trabzon'un Of ilçesinde yaşanan menfur olay haberleştirilince Belediye Başkan yardımcısı özür diledi.

Trabzon'da viaze Ayşe Yılmaz'a yönelik yapılan menfur olay kamuoyunda yankı uyandırınca Başkan özür diledi.
Trabzon'un Of ilçesinde bayan vaize Ayşe Yılmaz'a yönelik yaşanan menfur olay diyanet ve personelini bir kez daha üzdü. Bu hadiseyi haberleştiren bedirhaber.com, Ayşe Yılmaz'a sahip çıktı. Daha sonra Kırklareli müftü yardımcısı Adnan Zeki Bıyık'ın hadiseyi köşesine taşıması ile menfur olayı gerçekleştiren belediye başkanı vaize Ayşe yılmaz'dan özür diledi.

Olayı kısaca hatırlayacak olursak; Trabzon'un Of İlçesi'nde, 'Olağanüstü Hallerde Din Görevlilerinin Manevi Destek Becerilerinin Arttırılması' adlı bir proje kapsamında bilgilendirme toplantısında konuşan müftülük görevlisi Ayşe Yılmaz adlı kadına, "Sen kimsin bize vaaz veriyorsun" diye tepki gösteren Of Belediye Başkan Vekili Halil Alireisoğlu, mikrofonun sesini kapadı, ardından şarteli indirterek, salonun lambalarını söndürdü.

Yaşanan bu menfur olaydan sonra kamuoyu oluşmadığından kimse vaize Ayşe Yılmaz'a sahip çıkmadı taki Bedirhaber.com ve Müftü Adnan Zeki Bıyık'ın olayı duyurması ile gözler bir anda Of'a çevrildi. Yaşanan bu hadise kamuoyunda iki yara oluşturdu, biri kadın haklarına yönelik yaşanmış bir saldırı diğeri ise görevini yerine getirmeye çalışan diyanet personeline yönelik bir yıpratma olarak algılandı.

Neyse ki halen yürekli müftülerimiz ve kamuoyu oluşturan Bedirhaber.com var. Yaşanan bu hadise bir kez daha gösterdi ki diyanet personeli birbirine sahip çıktığı zaman kimse ne onları nede kurumlarını yıpratamaz. Yaşanan bu hadiseye diğerleri gibi sessiz kalmayan müftü yardımcısı Adnan Zeki Bıyık'ı tebrik ederek bütün diyanet personelinin bu şekilde bir birine sahip çıkmasını dileriz.

Öte yandan Belediye Başkan yardımcısı Halil Alireisoğlu kamuoyunun tepkisinden dolayı vaize ve diyanet'ten özür diledi. Özür dilemek bir erdemliktir kendisini bu erdemi gösterdiği için kutlarız.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle