ANALİZ

Bedirhaber'den İmam alımıyla ilgili açıklama

Kamuoyunun dikkatini çekmek ve imam adaylarının umutlarını sömürmek adına yapılan haberlerden bıkmış olduklarını ve gerçek rakamları aradıklarını ifade ediyorlar. Yoğun baskılar bizleri zorunlu olarak bu açıklamayı yapmaya sevk etti.

İmam Adayları Bu Haber Size Özel

Diyanet İşleri Başkanlığı önümüzdeki haftalarda sayısı binlerle ifade edilecek sayıda imam alacak. Bu konu ile alakalı sitemize her gün onlarca telefon ve mesaj geliyor. Bu konu ile ilgili gerçek açıklamalar isteniyor. Kamuoyunun dikkatini çekmek ve imam adaylarının umutlarını sömürmek adına yapılan haberlerden bıkmış olduklarını ve gerçek rakamları aradıklarını ifade ediyorlar. Yoğun baskılar bizleri zorunlu olarak bu açıklamayı yapmaya sevk etti.

Umut Tacirliği Yapanlara İnanmayın!

Kesin olan bir şey var, bunu en başta söyleyelim. Diyanetin imam olarak kaç kişiyi istahdam edeceğine dair yer ve gök arasında hiçbir insan henüz bilgi sahibi değil. Başta Reis Mehmet Görmez’in kafasında ciddi bir rakam var. Bu rakam siyasi irade ile ortak bir karar almadan açıklanamaz. Peki siyasi irade ne düşünüyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Diyanet’e yönelik pozitif ayrımcılığı herkesin malumu. Göreve gelir gelmez Diyanet İşleri Başkanlığı’nı başbakanlığa bağlayarak bunu net bir şekilde ortaya koydu.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyanet’e karşı ilgisi ve desteğini artık sağır sultan bile duyuyor biliyor. Bunlar büyük bir avantajlar. Diyaneti kadro taleplerinin fazla olmasını problem etmez. Bilakis memnuniyet duyar.

Başkan Mehmet Görmez’in siyaseten kadro talebini önümüzdeki dönemde değerlendireceğini düşünüyoruz. Daha öncede belirttiğimiz üzere Diyanetin elinde şu an hiç kimseye başvurmadan doldurabileceği binlerce kadro var. Bu kadrolar bir üst kadroya geçen, Kuran Kursu hocalığına geçen ve ilahiyat mezunu olan MEB’e geçen personelin boşalttığı kadrolardır. Israrla rakam söylemeyeceğim ama geçen yılda elde bulunan imam kadroları ile birlikte bu rakam tüm adayları tatmin edecek seviyede. Bu kadroların kaçının kullanılacağına Prof. Dr. Mehmet Görmez karar verecek.

Diyanet İmam Alıyor. Peki Siz Ne Kadar Hazırsınız?

Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz gibi her ay yayınlanan münhal kadro ilanlarında binlerce caminin boş olduğu zaten net bir şekilde görülüyor.Bu kadrolar öyle yada böyle doldurulacak. Ama biz buna ne kadar hazırız. Önemli olan bu. İmamlık atamaları resmi bir dilden açıklanıncaya kadar bizler imamlığa hazırlanalım.

Adaylar ne yapsın?

1-Öncelikli olarak umut tacirliği yaparak duygularını sömüren yayınlara itibar etmesinler.
2-Bir imam gibi haftanın en az 3 4 günü beş vakit namazı camide kılıp mesleğe alışsınlar.
3-Sürekli Müftülüklere uğrayıp vekil imamlık veya fahri olarak görev yapabilecekleri cami olup olmadığını sorgulasınlar. Böylece Müftülüklerin çalışma şartlarına da alışmış olurlar.
4-Cami imamı ile samimiyet kurarak sürekli bir şekilde müezzinlik ara sırada imamlık yaparak heyecanlarını yensinler.
5-Özellikle köylerde ve ya kenar mahallelerin camilerinde imamdan müsaade alarak vaaz versinler, hutbeye çıksınlar.
6-Mesleki olarak kendilerine gerekli olan formasyonu böylece alırlar. Bilgi eksikliklerini giderecek kaynaklardan ders çalışsınlar. BH yayınevimizden çıkan DHBT hazırlık kitabı ve Soru Bankası sizlere eşsiz bir kaynak olarak hizmet verecek.
7-Sürecin kısaltılması adına çevremizdeki siyasileri, Diyanet camiasının yetkililerini harekete geçirme adına kamuoyu oluşturma gayretini ihmal etmeyelim.

Evet arkadaşlar imam alım sayısına sakın takılmayın. Diyanet mutlaka ve en kısa zamanda yüklü bir imam alımı gerçekleştirecek. Önemli olan sayı değil. Biz imam olmaya ne kadar hazırız. Ona bakalım. Motivasyonumuzu bozacak gelişmelere ve ucuz kahramanlık nevinden bizi gevşekliğe sevk edecek rakamlara kesinlikle itibar etmeyin. “Bir imam alınacaksa o ben olmalıyım, 7.000 imam alınacaksa ilk ben seçilmeliyim” heyecanını ve azmini sürekli içinizde taşırsanız kesinlikle imam olursunuz.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle