GÜNCEL

Bayramda hava durumu nasıl? Profesörden ürküten kehanet

Ramazan Bayramı 15 Haziran cuma günü başlarken hava durumu tahmini Profesör Dr. Orhan Şen'den geldi. Bayramın ilk günü güneşli ancak ikinci ve üçüncü günü yağmur var.

Ramazan Bayramı 15 Haziran cuma günü başlarken hava durumu tahmini Profesör Dr. Orhan Şen'den geldi. Bayramın ilk günü güneşli ancak ikinci ve üçüncü günü yağmur var. Ürküten kehanet ise bayram sonrası için...

RAMAZAN ayı boyunca serin ve yağmurlu geçen günlerin ardından vatandaş Ramazan Bayramı'nın da serin ve yağışlı geçmesini bekliyordu. Peki 15-17 Haziran tarihleri arasında yani Bayramı boyunca hava durumu nasıl olacak? Meoroloji'den gelen son tahminlere göre, hava sıcakları artmaya devam ederken yağışlar arife günü başlayarak yurdun büyük bir kesimini etkisi altına alacak. Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise bayramın 3. günü İstanbul'da yağış beklendiğini söyledi.

İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Orhan Şen'den Ramazan Bayramı için hava durumu tahmini geldi. Prof. Şen, "Bayramın 2., 3. günü yağmur var. Sıcaklıklar ortalamaların 2-3 c üzerinde. Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz'de yağış var. 3. günü İstanbul'da da yağış var. Arife ve 1. gün de batıda yağış yok" mesajını paylaştı.

BAYRAM SONRASI İÇİN KORKUTAN TAHMİN... Profesör Orhan Şen'in hava durumu paylaşımında bayramdan sonrası için de uyarı var. Orhan Şen, "Bayramdan sonra aşırı sıcaklar geliyor' bilgisini verdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ramazan Bayramı için son tahminlerini yayınladı. Arife günü başlayacak yağışlar bayramın 1. ve 2. günü tüm yurtta etkisini gösterecek.

AREFE GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?.. Arefe günü hava nasıl olacak? İşte meteorolojinin arefe günü hava durumu tahmin haritası... Yurdun güneydoğu kesimlerini yağışlar etkilemeye başlarken güney batı kesimlerde yüksek sıcaklıklar dikkat çekecek...

BAYRAMIN İLK GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?.. Ramazan Bayramının ilk günü hava nasıl olacak? İşte meteorolojinin Bayramın ilk günü hava durumu tahmin haritası... Bayramın birinci günü yurdun büyük çoğunluğunu yağışlar etkilerken yer yer sağanaklar yaşanabilir...

BAYRAMIN İKİNCİ GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?.. Ramazan Bayramının ikinci günü hava nasıl olacak? İşte meteorolojinin Bayramın ikinci günü hava durumu tahmin haritası... Bayramın ikinci günü sağanak yağışlar yurdun hemen hemen tamamına yayılırken hava sıcaklıkları 30 derece dolaylarında seyredecek.

BAYRAMIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?.. Bayramın üçüncü günü 17 Haziran pazar hava durumu: Bayramın son gününde de yağmur etkisini artırarak devam edecek. Güneydoğu anadolu dışında tüm yurtta yağmur görülecek.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle