SENDİKA

Bayraktutar: İçimizdeki Hainler Günümüz Jön Türkleridir

​Diyanet-Sen Kayseri ve Çorum şubeleri il divan toplantısı Genel Başkan Mehmet Bayraktutar ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Toplantıya Genel Başkan Mehmet Bayraktutar’ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Omurca ve Mehmet Yaman, Kayseri Şube Başkanı irfan Kaşıkçıoğlu, şube yönetimi ve üyeler, Çorum Şube Başkanı Ali Yıldız, şube yönetimi ve üyeler, Çankırı Şube Başkanı Osman Doğan, Niğde Şube Başkanı Murat Dündar, Kırşehir Şube Başkanı Mehmet Öztürk, Aksaray Şube Başkanı Nedim Köse ve davetliler katıldı.

Toplantıda konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, ülkemizin dönem dönem darbe ve darbe girişimleri ile karşı karşıya kaldığını belirterek “15 Temmuz’da milli iradeyi ipotek altına almaya çalışan, demokrasimize geleceğimize ülkemize karşı girişilen hain darbe kalkışması Ankara ve İstanbul başta olmak üzere 81 İlde her bir vatandaşımızın kararlı duruşu sayesinde geri püskürtüldü. Bu hain darbe girişimleri hep içimizdeki yabancı güçlerin maşası olan Jön Türkler ve onların günümüz versiyonları tarafından gerçekleştirilmiştir. 15 Temmuz hain darbe girişimi de yine günümüz Jön Türklerinin ülkemize ihanetidir.” dedi.

Ülkemizin Manevi Kuvvetlerine Teşekkür Ediyorum

Geniş katılımlı toplantıda konuşan Bayraktutar; “15 Temmuz gecesi üzerine düşeni yapan din görevlilerimize teşekkür ediyor, aynı hassasiyetin devam ettirilmesini istiyorum. 15 Temmuz gecesi Diyanet İşleri Başkanımız nezdinde Diyanet İşleri Başkanlığı ve sendikamız öncülüğünde gök kubbeyi inleten salaları ile hainlerin, jet, top, tüfek seslerini bastıran, darbeye karşı duran milletimize en büyük manevi kuvvet olan din görevlilerimize ve camiamıza teşekkürü bir borç biliyorum. O gece Hakk’a ve halka rağmen bu ülkede darbe yapılamayacağını hep birlikte hainlere ve tüm dünyaya göstermiş olduk.”şeklinde konuştu.

Birlik Ruhunu Bozamayacaklar

Olağanüstü günlerden geçtiğimizi ve iç ve dış şer odaklarının ülkemizi bir türlü rahat bırakmak istemediğini belirten Başkan Bayraktutar şöyle devam etti: Bütün bu tehlikelere karşı bizlere de büyük sorumluluklar düşmektedir. Millet olarak birlik beraberlik içerisinde bu süreci de atlatacağımıza inancımız tamdır. Vatanı, milleti, bayrağı, istikbali için tankın altına yatan, üzerlerine ateş açan uçaklara meydan okuyan kahramanlar, günlerce sabahlara kadar demokrasi nöbeti tutan bu halk gizli açık bütün düşmanlarına bu birlik ruhunu bozamayacaklarını göstermiştir. Bundan sonraki süreçte yapmamız gereken sürekli teyakkuz halinde olmadır. Din istismarcılarına karşı güzel dinimizi, evrensel değerleri en güzel şekilde anlatmaktır.

Sivil toplumun önemine değinen Bayraktutar, “Milletin iradesinin idareye yansıması sivil toplum eliyle olmuştur. Bu nedenle demokratik bir yönetim için, milli iradenin yönetimde temsili için sivil toplum kuruluşlarının önemi çok iyi kavranmalıdır. Nitekim millet idaresine ipotek konulmaya çalışılan her girişim karşısında Memur-Sen’i bulmuştur, Diyanet-Sen’i bulmuştur. Demokrasiden, ülkesinden milletinden yana sivil toplum kuruluşlarını bulmuştur. O nedenle sendika olarak gücümüzün ve sorumluluklarımızın farkında olmak durumundayız.” İfadelerine yer verdi.

Toplantıda Kayseri Şube Başkanı İrfan Kaşıkçıoğlu ve Çorum Şube Başkanı Ali Yıldız birer selamlama konuşması yaparak şube çalışmaları konusunda katılımcılara bilgi verdiler. Geniş katılımlı toplantı oldukça verimli geçti.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle