Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

GÜNDEM

BAŞKAN ERDOĞAN; FETÖ MAĞDURİYETLERİNİ GİDERECEĞİZ

Cumhurbaşkanı ve AK PartiGenel Başkanı Tayyip Erdoğan, yeni seçilenlerle Meclis'te partisinin ilk grup toplantısında konuştu.

Erdoğan konuşmasında "MHP ile birlikte yüzde 57'lik bir çoğunluğa sahibiz. Biz 7 Haziran haricinde hep tek başımıza yeterli çoğunluğa sahip olarak yönetmiş bir partiyiz" diyerek, "Milletimizin yaptığı bu hassas ayarı dikkatle incelemek gerekir" vurgusu yaptı.

Erdoğan ayrıca, "FETÖ ile mücadele kapsamında artık soruşturmalar ve davalar belli bir aşamaya geldiği için, bunlardan 181 bin 500 kişiyle ilgili pasaport tahdidi, şayet mani bir hal yoksa birkaç gün içeresinde kaldırılacaktır" dedi.

İLGİLİ HABER: AKP'NİN 'A TAKIMI' NETLEŞİYOR

KENDİNİ AK PARTİ'NİN ÜSTÜNDE GÖRENLERLE YÜRÜMEK MÜMKÜN DEĞİL

Biz her zorluğun üstesinden milletimizle aştık. Bize kurulan tuzakları bu sayede aştık. Dördüncü dönemde yaşadığımız yol kazasını bu şekilde aştık. 15 Temmuz'u milletimizle başarısızlığa uğrattık. Yönetim sistemimizi değiştiren adımları milletimizle attık. 24 Haziran sonuçlarına bu şekilde ulaştık. Yapmamız gereken, yine milletin gösterdiği istikamette yürümektir. Kendisini AK Parti'nin üstünde görenlerle yürümek mümkün değildir. Onların artık gözleri görmez, kulakları hakikati duymaz olmuştur.

TÜRKİYE'YE PATİNAJ YAPTIRAN ESKİ SİSTEMİ GERİDE BIRAKIYORUZ

Pazartesi günü yapılacak yemin töreni ile Türkiye yeni bir döneme adım atıyor. Külliyemizde muhteşem bir başlangıç töreni gerçekleştireceğiz. Her ülkeden Türkiye dostu kardeşlerimiz törene katılacaklar. 22 ülkenin Cumhurbaşkanı katılacak. Milletimizin her kesimden temsilcileri de bu törene davet edilecek.Aynı gün yeni yönetim mimarisini ihlas eden cumhurbaşkanı olarak da yayınlayacağız. Kabinemizi 21.00'da açıklayacağız. Türkiye'ye patinaj yaptıran eski sistemi geride bırakarak yeni sisteme başlayacağız.

KİMSE KENDİNİ BAKİ SANMASIN

Biz tevazuyu kendisine ilke edinmiş insanlar topluluğuyuz. Kimseye tepeden bakamayız, böyle yürüyemeyiz. Bir davanın mensupları olarak her türlü tepeden bakmayı ayak altına alarak yürümeye devam edeceğiz. Aksi takdirde, bizden öncekiler nasıl yerle yeksan olduysa, biz de yerle yeksan oluruz. Kimse kendini baki sanmasın, hepimiz faniyiz. Aksi takdirde bedeini ağır öderiz.

FETÖ MAĞDURİYETLERİNİ GİDERECEĞİZ

FETÖ ile mücadele kapsamında artık soruşturmalar ve davalar belli bir aşamaya geldiği için, bunlardan 181 bin 500 kişiyle ilgili pasaport tahdidi, şayet mani bir hal yoksa birkaç gün içeresinde kaldırılacaktır. Böylece yakınlarının suçlarından dolayı pasaport alamayan vatandaşların mağduriyetlerini gidermiş olacağız.

"KABİNEDE MECLİS'TEN İSİMLER OLABİLİR"

Dün yeni kabinede partili isimlerin olmayacağını söyleyen Erdoğan, grup toplantısında yaptığı konuşmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada "Kabinede Meclis'ten de isimler olabilir. Neden olmasın?" dedi.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle