Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

SİYASET

Bahçeli'den Akeşener'e: Şahsiyetsiz edepsiz dilini koparırız

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri Bahçeli, Meral Akşener'e sert sözlerle yüklenirken ''Partimize ve dava arkadaşlığımıza saldırmıştır. Bu nasıl bir şuursuzluktur. Biz kum torbası değiliz. Ayağımıza basan olan alırsa, aklını başından alırız. Kim dil uzatırsa, el uzatırsa, ya dilini koparır, ya elini kırarız.'' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Meral Akşener'e sert sözlerle yüklenen Bahçeli, ''İP Genel Başkanı'nın söylemleri zincirleme olaylara neden olmuştur. Bu şahıs MHP'ye nifak tohumları fırlatmış, zehir kusmuştur. Partimize ve dava arkadaşlığımıza saldırmıştır. Bu nasıl bir şuursuzluktur. Biz kum torbası değiliz. Ayağımıza basan olan alırsa, aklını başından alırız. Kim dil uzatırsa, el uzatırsa, ya dilini koparır, ya elini kırarız.'' ifadelerini kullandı.

İşte Bahçeli'nin konuşmalarından satır başları...

AKŞENER'E YÜKLENDİ
- Don Kişot, yel değirmenlerine kılıç çekerek saldırırdı. Siyasi Don Kişotların da ilkeleri, çizgileri yoktur. İP Genel Başkanı'nın söylemleri zincirleme olaylara neden olmuştur. Bu şahıs MHP'ye nifak tohumları fırlatmış, zehir kusmuştur. İYİ Parti Genel Başkanı'nın kulağına kim fısıldadıysa ilkel bir şekilde partimize ve dava arkadaşlığımıza saldırmıştır. Küçük ortak dedi, lastik adam dedi, paspas dedi. Yalanına yalan ekledi, bu iftiraları ayaklarımızın altında çiğniyor, muhatabına iade ediyoruz.

''EVDE KİMLER KONUŞLANMIŞTIR''
- Sosyal medyadan cevap verince Türkiye'nin konuştuğu olaylar vuku bulmuştur. Adres vererek cevap verecek kadar çıldırmıştır. Davet verince icabet decen çıkacaktır, çıkmıştır da. Gidenler gayet normal protesto yaptılar. İl teşkilatımızdan habersiz bunu yaptıkları için görevden aldık. Ankara'dan adres verip Üsküdar'da olması, 2 kişiyiz diyip 3'üncü kişinin de videoya alması dikkatten kaçmamıştır. Evde kimler konuşlanmıştır.

''AYAĞIMIZA BASANIN AKLINI BAŞINDAN ALIRIZ''
- Kamera tutan el kimdir? Evde kimler hangi gaye ile toplanmıştır. Üsküdar'da tuzak kurulmuştur. Üsküdar vakasıyla MHP ahlaksızca yargılanmak istenmiştir. Üsküdar'da hiçbir Türk kadınının heveslenemeyeceği meydan okumalara şahitlik edildi. Bu nasıl bir şuursuzluktur. Biz kum torbası değiliz. Ayağımıza basanın aklını başından alırız.

''ŞAHSİYETSİZ, EDEPSİZ''
- Siyasi erime yaşıyorlar. Elle gelen düğün bayram diyoruz, gelecekleri varsa görecekleri olduğunu hatırlatıyoruz. MHP şehit ocağıdır. Yancı ve paspas değildir. MHP, Tükiye'nin kıvancı, son kalesidir. Lastik adamlarla işi olmaz. Aksini söyleyen edepsizdir, şahsiyetsizdir. Kim dil uzatırsa, el uzatırsa, ya dilini koparır, ya elini kırarız. MHP, toplaşılan tarla değildir. Türk Milleti'nin şeref sembolüdür. Ayağımıza basan olan alırsa, aklını başından alırız. Foyaları meydana çıkarmayı inançla sürdüreceğiz. MHP ile aranıza öyle bir buz diktiniz ki, küresel ısınmanın feriştahı gelse eritemez.

''TÜRK MİLLETİ TERÖRE BOYUN EĞMEZ''
- Batman'ın Gercüş ilçesindeki hain saldırıda 8 kahramanımız şehit düştü. Şehit naaşları gözyaşları ile ebediyete uğurlandı. Acımızı içimize gömdük, vakarımızı muhafaza ettik. Şehitlerimizin her emaneti milli namusa emanettir. Terörizmi milletimizle hesaplaşma vasıtası görenler Türkiye'nin ne gerçek dostudur ne de müttefikidir. Türk milleti teröre boyun eğmez ve eğmeyecektir.

UZMAN ÇAVUŞLARA ÖZLÜK HAKKI
- Şehit olanların uzman çavuş olması dikkat çekmiştir. Bizim için uzman çavuşların özlük haklarının düzeltilmesi, 3600 ek göstergeden yararlanmaları tarihi bir görevdir. Bizim için uzman çavuşların kadroya alınmaları, özlük haklarının düzeltilmesi tarihi ve milli bir hedeftir. Kahramanlar mahçup kalamaz, kahramanlar yüz üstü bırakılamaz. Şehitler tepesi boş değildir, sabırla bekleyen neferler vardır. Hainler her nerede ise ise bulunmaları ve yok edilmeleri milli görevdir.

''PKK'NIN 5 TEPE YÖNETİCİSİ BİR GECE ANSIZIN GETİRİLMELİ''
- Teröristlere en ufak müsamaha vahim sonuçlara davetiye çıkaracaktır. Terör elebaşları neden yakalanmaz, niye adaletin önüne çıkarılmaz. Bu katillerin kökünün kazınmasını istiyoruz. Cumhurbaşkanı diyor ki, dünya 5'ten büyüktür. Madem dünya 5'ten büyükse PKK'nın 5 tepe yöneticisinin hakkından bir gece ansızın gelinmeli. Sınır ötesinde savunma yapmazsak terörü kaynağında imha edemezsek Anadolu harap olur. Cemil Bayık, Murat Karayılan, Mustafa Karasu, Rıza Altun ve Bahoz Erdal'dan oluşan 5'li katil grubunun hakkından gelmek bugün değilse ne zaman olacaktır. Türkiye hain terör örgütünden güçlü değil midir? Türk Devleti nice gözü kara yiğitleri bağrında yaşatır. Biz de veli de, deli de çoktur. Şerefsizlerin kafaları çuvala sokulup neden getirilmesin. Bu konuda sayısız misal vermek mümkündür.

''ALAYI MÜNBİÇ'İN ÇUKURUNA GÖMÜLMELİ''
- Terörle mücadele süresince yalnızca Kandil'le sınırlı kalmamalıyız. Fırat'ın doğusu hain kaynamaktadır. Terörist Fırat'ın batısında da, doğusunda da teröristtir. Türk Devleti Fırat'ın doğusuna kilitlenmiştir. Bu önemli bir gelişmedir. ABD'nin güven vermeyen, sözünde durmayan tutumuna bakarak terörle mücadelemizi sürdüremeyiz. Trump gibi bir maceraperest otururken güvenilir bir ilişki ağının kurulması oldukça zordur. Madem Münbiç'te hainler çukur kazmakla meşguller, alayı çukurların içine gömülmeli. Teröristlere silah veriyorlar. Böyle bir ittifak hukuku dürüst, samimi gerçek değildir. Trump, küresel sorun haline gelmiştir.

SUUDİ GAZETECİ KONUSU
- Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın akıbetini merak ediyoruz. Hakkındaki haberlerin doğru olup olmadığı teyide muhtaçtır. Türkiye mafyavari yöntemlerin geçiş güzergahı değildir.

''TÜRKİYE'NİN KUNDAKLANMASI AMAÇLANIYOR''
- Konu sadece Papaz değildir. Kıvılcıma bakarken, yangını ihmal etmeyelim. Büyük bir oyun oynanıyor. 3 aydır dövizdeki artışla Türkiye'nin kundaklanması amaçlanıyor. Türkiye ekonomisini çökertmeye çalışıyorlar. Sermaye çetelerine yıkım emri verdiler. Paslı kur silahını çektiler. amaç ekonomik surlarını infilak ettirmekti. Tehlike geçmiş değildir. Milli birlik ve dayanışma ruhu direnmeli. Bizim tutumumuzu köşe yazarları beğenmeyebilir, CHP, HDP kabul etmeyebilir siyasetimiz milli duşumuzdur nettir.

MCKINSEY KONUSU
- Hayat pahalılığından biz de şikayetçiyiz. Ancak bu ülke bizim. Hükümetin McKinsey müdafasının bize düşmeyeceğini, yeni bir IMF olmadığını söyledik. Bre zır cahiller! McKinsey bir denetim ve danışmanlık şirketidir. Akıl ve irade milli olduktan sonra görüşlere ister uyar ister iade edersiniz. McKinsey diye bir derdimiz yoktur. Hükümet yollarını ayırsa da bizim düşüncelerimiz asla değişmeyecektir. Durduğumuz yer Türkiye'dir. CHP'si HDP'si derdini Cibali Karakolu'na anlatsın.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle