SPOR

ATİKER KONYASPOR - BEŞİKTAŞ maçı canlı yayın/ Maçta 4 gol var/ maç bitti

Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında bu akşam Atiker Konyaspor ile karşı karşıya gelecek. Konya Büyükşehir Belediye Stadı'nda oynanacak karşılaşma, saat 20.30'da başlayacak. beIN Sports'tan naklen yayınlanacak mücadeleyi, hakem Ümit Öztürk yönetecek.

ATİKER KONYASPOR;2:2;BEŞİKTAŞ

90-Hakem Ümit Öztürk maçı bitiren düdüğünü çalıyor. Atiker Konyaspor uzatmalarda bulduğu golle beraberliği yakalıyor ve 2-2'lik skor ile taraflar sahadan 1'er puanı alarak ayrılıyor.

90-Ryan Babel, Amir Hadziahmetovic'e yaptığı sert müdahale sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.

90-Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Moryke Fofana bu duran topu paslaşarak kullanıyor.

90- Golün pasını veren oyuncu Nejc Skubic oluyor.

90-GOOOLL!! Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Ömer Ali Şahiner ceza sahası içine ortasını yapıyor. Ön direkte bu topa hareketlenen Nejc Skubic kısa pasını arka direğe çıkartıyor. Arka direkte bu topa hareketlenen Paolo Hurtado kafa vuruşunu yapıyor ve topu ağlarla buluşturuyor. Atiker Konyaspor, Paolo Hurtado'nun golüyle 2-2'lik beraberliği yakalıyor.

90-Ceza sahası dışı sol çaprazda kısa pasla topla buluşan Moryke Fofana topu sağına çekip kaleye şutunu çekiyor ancak bu top kaleci Loris Karius'un kontrolünde kalıyor.

90-Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Paolo Hurtado ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu kaleci Loris Karius çift yumrukla uzaklaştırıyor.

90-Maçın sonuna en az 7 dakikalık oynanmamış süre ekleniyor.

90-Pepe zaman geçirmeye yönelik harekette bulunduğu gerekçesiyle sarı kart ile cezalandırılıyor.

89-Beşiktaş üçüncü ve son oyuncu değişikliğini yapıyor. Vagner Love çıkıyor ve yerini Enzo Roco'ya bırakıyor.

88-Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Abdou Traore ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu top savunma oyuncuları tarafından kafayla tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.

84-Atiker Konyaspor üçüncü ve son oyuncu değişikliğini yapıyor. Fallou Diagne çıkıyor ve yerini Abdou Traore'ye bırakıyor.

83-Jeremain Lens, Ferhat Öztorun'u sert müdahaleyle yerde bırakıyor ve bu hareketi sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.

82-Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Ömer Ali Şahiner ceza sahası içine ortasını yapıyor. Bu topu savunma oyuncuları tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.

80-Golün pasını veren oyuncu Ryan Babel oluyor.

80-GOOOLL!! Jeremain Lens rakibinden sıyrılıp pasını Ryan Babel'e gönderiyor. Ceza sahası içine topla giren Ryan Babel kısa pasını penaltı noktasına hareketlenen Jeremain Lens'e gönderiyor. Jeremain Lens bekletmeden kaleye sert bir vuruş yapıyor ve bu topu ağlarla buluşturuyor. Beşiktaş, Jeremain Lens'in golüyle 2-1'lik üstünlüğü yakalıyor.

79-Golün pasını veren oyuncu Oğuzhan Özyakup oluyor.

79-GOOOLL!! Beşiktaş, Vagner Love'ın golüyle 1-1'lik beraberliği yakalıyor.

75-Beşiktaş ikinci oyuncu değişikliğini yapıyor. Adem Ljajic çıkıyor ve yerini Oğuzhan Özyakup'a bırakıyor.

75-Atiker Konyaspor ikinci oyuncu değişikliğini yapıyor. Jens Jonsson çıkıyor ve yerini Amir Hadziahmetovic'e bırakıyor.

73-Nejc Skubic'in sağ kanattan gönderdiği pasa hareketlenen Mustapha Yatabare altıpas içinden dokunuşunu yapıyor. Bu top uzak direğin yanından dışarı çıkıyor.

72-Orta alandan atılan pasa hareketlenen Mustapha Yatabare ofsaytta kalıyor.

71-Paolo Hurtado, Gökhan Gönül'e orta alanda yaptığı sert müdahale sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.

68-Sol kanattan gelişen atakta kısa pasla topla buluşan Paolo Hurtado uzaklardan kaleye şutunu çekiyor ancak bu top farklı şekilde dışarı çıkıyor.

66-Nejc Skubic faul gerekçesiyle yaptığı itirazları sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.

64-Ceza sahası dışı sağ çaprazdan kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Caner Erkin kaleye şutunu çekiyor ancak bu top kalenin hemen üzerinden dışarı çıkıyor.

64-Atiker Konyaspor ilk oyuncu değişikliğini yapıyor. Deni Milosevic çıkıyor ve yerini Moryke Fofana'ya bırakıyor.

63-Ferhat Öztorun, Vagner Love'ı hızlı gelişebilecek bir atakta yerde bırakıyor ve bu hareketi sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.

60-Ryan Babel'in kısa pasıyla topla buluşan Jeremain Lens ceza sahası yayının hemen sağından kaleye şutunu çekiyor ancak bu top kaleci Serkan Kırıntılı'nın kontrolünde kalıyor.

59-Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Caner Erkin ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu savunmadaki oyuncular kafa ile tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.

58-Ceza sahası yayı içinde kısa pasla topla buluşan Vagner Love kaleye şutunu çekiyor ancak bu top savunma oyuncularından geri dönüyor.

57-Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Ömer Ali Şahiner ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak araya giren savunma oyuncuları bu topu tehlikeli bölgeden kafa ile uzaklaştırıyor.

54-Ömer Ali Şahiner, Jeremain Lens'i orta alanın solunda çekerek yerde bırakıyor ve bu hareketi sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.

52-Penaltı atışı için topun başına geçen Mustapha Yatabare kalenin üstüne vuruyor ve top dışarı çıkıyor.

52-Penaltı atışı için topun başına Mustapha Yatabare geçiyor.

49-Adem Ljajic penaltı pozisyonuna yaptığı itirazları sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.

49-Gary Medel, Uğur Demirok'u ceza sahası içinde yerde bırakıyor ve penaltıya sebebiyet veriyor.

49-Gary Medel, Uğur Demirok'u ceza sahası içinde çekerek yerde bırakıyor ve bu hareketi sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.

48-Sağ kanatta kısa pasla topla buluşan Deni Milosevic ceza sahası dışı sağ çaprazdan kaleye şutunu çekiyor ancak bu top savunma oyuncularına çarpıp kornere gidiyor.

46-Beşiktaş ilk oyuncu değişikliğini yapıyor. Ricardo Quaresma çıkıyor ve yerini Jeremain Lens'e bırakıyor.

46-Hakem Ümit Öztürk ikinci yarıyı başlatan düdüğünü çalıyor. Atiker Konyaspor'lu oyuncuların vuruşuyla ikinci yarı başlıyor.

45-Hakem Ümit Öztürk ilk yarıyı bitiren düdüğünü çalıyor. Atiker Konyaspor 1-0'lık skor ile soyunma odasına galip giden taraf oluyor.

45-Sağ kanatta kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Ömer Ali Şahiner ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu savunma oyuncuları tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.

45-Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Ömer Ali Şahiner ceza sahası içine ortasını yapıyor. Arka direkte bu topa hareketlenen Uğur Demirok kafa vuruşunu yapıyor ancak kaleci Loris Karius bu topu kolayca kontrol ediyor.

45-İlk yarının sonuna en az 6 dakikalık oynanmamış süre ekleniyor.

42-Sol kanatta topla ilerleyen Ricardo Quaresma ceza sahası içine ayağının dışıyla ortasını gönderiyor ancak bu topu savunma oyuncuları kafayla tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.

38-Mustapha Yatabare'nin kısa pasına hareketlenen Paolo Hurtado ofsaytta kalıyor.

37-Ricardo Quaresma hakeme yaptığı itirazları sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.

36-Ceza sahası dışı sol çaprazdan kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Adem Ljajic direkt olarak kaleye şutunu çekiyor ancak bu top kalenin yanından dışarı çıkıyor.

34-Fallou Diagne, Ryan Babel'i ceza sahası içine girmeden sert müdahaleyle yerde bırakıyor ve bu hareketi sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.

33-Volkan Fındıklı, Adem Ljajic'i orta alanda yaptığı sert müdahaleyle yerde bırakıyor ve bu hareketi sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.

31-GOOOLL!! Atiker Konyaspor, Mustapha Yatabare'nin penaltı golüyle 1-0 öne geçiyor.

30-Penaltı atışı için topun başına Mustapha Yatabare geçiyor.

28-Domagoj Vida ceza sahası içinde elle oynadığı gerekçesiyle direkt kırmızı kart görüyor ve oyundan atılıyor.

28-Domagoj Vida ceza sahası içinde topa elle müdahale ediyor ve penaltıya sebebiyet veriyor.

27-Sağ kanattan kazanılan taç atışı sonrasında topla buluşan Paolo Hurtado kısa pasını Deni Milosevic'e gönderiyor. Deni Milosevic ceza sahası içine girer girmez şutunu çekiyor. Bu top kaleci Loris Karius'un kontrolünde kalıyor.

22-Sağ kanatta topla buluşan Paolo Hurtado ceza sahası içine ortasını yapıyor. Penaltı noktasının hemen gerisinde bu topa hareketlenen Uğur Demirok şık bir vuruş yapıyor ancak bu top farklı şekilde dışarı çıkıyor.

22-Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Ömer Ali Şahiner ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu savunmadaki oyuncular kafa ile tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.

18-Sağ kanattan gelişen atakta topla ilerleyen Paolo Hurtado sağ kanatta koşu yapan Nejc Skubic'e gönderiyor. Nejc Skubic topla buluşuyor ve ceza sahası içine giriyor. Altıpas önüne pasını gönderiyor ancak bu topa Mustapha Yatabare dokunamıyor. Bu top diğer kanattan dışarı çıkıyor.

16-Orta alandan aldığı kısa pasla topla ilerleyen Mustapha Yatabare ceza sahası dışı sağ çapraza kadar topla ilerleyip kaleye şutunu çekiyor. Bu top kalenin hemen üzerinden dışarı çıkıyor.

13-Savunma arkasına atılan uzun topa hareketlenen Mustapha Yatabare sağ kanatta ofsaytta kalıyor.

7-Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Ricardo Quaresma ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu top kaleci tarafından yumruklanarak tehlikeli bölgeden uzaklaştırılıyor.

5-Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Ricardo Quaresma bu duran topu paslaşarak kullanıyor.

3-Sağ kanattan kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Paolo Hurtado ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu top savunma oyuncuları tarafından uzaklaştırılıyor.

2-Domagoj Vida, Mustapha Yatabare'yi yerde bırakıyor ve bu hareketi sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.

1-Hakem Ümit Öztürk maçı başlatan düdüğünü çalıyor. Konuk ekip Beşiktaş'lı oyuncuların vuruşuyla maç başlıyor.

-Her iki takımın oyuncuları sahaya çıkıyor. Maç seremoniden hemen sonra başlayacak.

-İki takım arasındaki son karşılaşma geçtiğimiz Şubat ayında ve Atiker Konyaspor'un sahasında gerçekleşmişti. Bu karşılaşma 1-1'lik beraberlikle sona ermişti.

-İki takım arasında daha önce oynanan 42 karşılaşma bulunmakta. Bu maçlarda Beşiktaş'ın 21 galibiyeti bulunurken, Atiker Konyaspor'un 8 galibiyeti bulunmakta. Aralarındaki 13 maçta ise eşitlik bozulmadı. Beşiktaş'ın attığı 78 gole Atiker Konyaspor 40 golle karşılık verdi.

-Beşiktaş'da sakatlığı bulunan Adriano Correia bu maçta forma şansı bulamıyor.

-Atiker Konyaspor'da sakatlıkları bulunan Ali Turan ve Petar Filipovic'in yanı sıra kırmızı kart cezası bulunan Adis Jahovic bu maçta forma şansı bulamıyor.

-Atiker Konyaspor aldığı 11 puanla ligin 9. sırasında yer alıyor. Konuk ekip Beşiktaş ise 14 puanla ligin 4. sırasında yer almakta.

-Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda saat 20:30'da başlayacak olan müsabakayı hakem Ümit Öztürk yönetecek.

-Spor Toto Süper Lig 2018-2019 sezonunun 8. haftasında Atiker Konyaspor kendi sahasında Beşiktaş'ı ağırlıyor.

STAT: Konya Büyükşehir
HAKEM: Ümit Öztürk

SAAT: 20.30
YAYIN: beIN SPORTS 1

ATİKER KONYASPOR: Serkan, Skubic, Diagne, Uğur, Ferhat, Jonsson, Jevtovic, Ömer Ali, Milosevic, Hurtado, Yatabare.
TEKNİK DİREKTÖR: Rıza Çalımbay

BEŞİKTAŞ: Karius, Gökhan, Pepe, Vida, Caner, Atiba, Medel, Quaresma, Ljajic, Babel, Vagner Love.
TEKNİK DİREKTÖR: Şenol Güneş

Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında bu akşam Atiker Konyaspor ile karşı karşıya gelecek.

Konya Büyükşehir Belediye Stadı'nda oynanacak karşılaşma, saat 20.30'da başlayacak. beIN Sports'tan naklen yayınlanacak mücadeleyi, hakem Ümit Öztürk yönetecek.

Geçen hafta evinde Kayserispor'u 2-0 yenen siyah-beyazlı ekip, Atiker Konyaspor'u da mağlup ederek Süper Lig'de üst üste ikinci galibiyetini almaya çalışacak.

Beşiktaş, ligde yaptığı 7 maçta 4 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyetle 14 puan topladı.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle