DİYANET

Atama hareketliliği devam ediyor

Ankara kulisleri oldukça hareketli, özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal'ın istifa etmesinden sonra yerine kimin geleceği konusunda kulisler oldukça hareketli. Alınan bilgilere göre 2 adayın ismi ön planda. Bunlardan birincisi İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu, ikincisi ise Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşliyen.

İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı'na öğretim üyesi görevini yürütürken Cumhurbaşkanımız devreye girmiş ve İzmir İl Müftüsü olmasını bizzat kendisi istemişti.

Diğer taraftan Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşliyen. Başbakan Binali Yıldırım tarafından Başkan Yardımcısı olması gerektiğini sık sık dile getirilen ve Diyarbakır'da yapmış olduğu çalışmalarla göz kamaştıran il müftüsü. Taşrada bir il müftüsünün başkan yardımcısı olması beklentisi de göz önüne alındığında haliyle başkan yardımcılıklarına atanacaklar merakla bekleniyor.

Asıl görevleri gereği görevlerine devam eden ve yerlerine yeni ataması beklenen 3 Genel Müdürlük...

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü değişime uğraması düşünülen müdürlüklerden birisi. Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Bünyamin Albayrak'ın ataması beklenen isimlerden. Şimdilik Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini Doç. Dr. Yaşar Yiğit asaleten yürüyor.

Dini Yayınlar Genel Müdürlüğünde de değişiklik düşünülüyor. İsmi ön plana çıkan adaylar arasında Dr. Fatih Kurt geliyor. Dr. Yüksel Salman ise asıl olarak görevinin başında.

Diğer tarafatan Hac ve Umre Genel Müdürlüğü'de revizyona uğrayacak son Genel Müdürlük... Zeyd Özel ve Remzi Bircan'ın ismi kulislerde sık sık dile getiriliyor. Dr. Dursun Aygün ise görevini asaleten yürüyor.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle