TEKNOLOJİ

Arama Motoru Sıralamasındaki Düşüşler Hangi Sebeplerden Yaşanır?

Arama Motoru Sıralamasındaki Düşüşler Hangi Sebeplerden Yaşanır?

İnternet platformu içerisinde yer alan sitelere belli süreler içerisinde SEO adı verilen çalışmalar yapılmadığı takdirde bazı sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Genel olarak olumsuz bir şekilde varlık gösteren bu sonuçlar; sitenin arama motorları sonuç listelerinde daha alt sıralarında yer almasıyla sonuçlanacaktır. Bu tür bir durum ile karşı karşıya gelmemek adına SEO çalışmalarının yanı sıra farklı yollar da eş zamanlı olarak izlenmesi halinde böyle bir kayba izin verilmesi durumu söz konusu olmayacaktır.

Site içerisinde yer alacak olan içeriklerin SEO uyumlu olmaması listedeki sıra kaybında etkili olan nedenlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Site içeriğinin kaliteli ve ilgi çeken anahtar kelime kullanımı sonrasında bu tür süreçlere dahil olma durumu ortadan kalkacaktır. İçeriklerin bu tür niteliklere sahip olmasının yanı sıra medyaları da içerecek düzeyde varlık göstermesi halinde arama motorlarında düzenli olarak sıra atlaması durumu herkes tarafından gözlemlenebilen bir durum olarak ifade edilecek ve özenli işlemlerin sonucu olarak da kendini gösterecektir.

Her siteyi arama motorları düzenli olarak tarama işleminden geçirmektedir. Bu tip tarama işlemlerine maruz kalmayan site de kısa sürede büyük çapta bir düşüş yaşayabilecektir. Bu işlemin kısa süre içerisinde yeniden tekrarlamasını sağlamak adına da site içerisinde ciddi bir inceleme yaparak; olumsuz olarak kabul edilen unsurlardan sitenin arındırılması işlemini devamlı olarak sağlama durumunu ortaya koymalısınız. Aksi takdirde işi arama motoruna bırakmanız halinde bu işlem uzun vadede gerçekleşecektir.

Sitenin arama motorunda düşüş yaşamasında Panda’nın da oldukça fazla etkisi bulunmaktadır. Site içerisinde eğer ki kısa, kalitesiz ya da kopya içerikler yer alıyor ise Panda uygulaması tarafından tespit edilecek ve ceza işlemine de tabi olacak siteler yer alacaktır. Bu durumdan kurtulmak adına da belirtilen özelliklere sahip olan içeriklerden kurtularak; siteyi daha nitelikli hale getirmek istenilen sonuçlara yeniden erişmenizi sağlayan bir çalışma olarak kendini gösterecektir. Ancak söz konusu çalışmaları en kısa süre içerisinde gerçekleştirmek de tamamen site yararına bir faaliyet olarak gözlemlenebilen bir durum olarak ifade edilecektir.

Kaynak: https://www.adtorium.com/

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle