TEŞKİLAT HABER

Antalya'da Örnek Hayatıyla Peygamberimiz Anıldı!

2017 Yılı Mevlid-i Nebi Peygamber Efendimizin Dünyaya teşriflerinin yıldönümü nedeniyle Antalya İl Müftülüğü tarafından Peygamber efendimiz (SAS)’in örnek hayatını anlatmak amacıyla Kepez Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde konferans düzenlendi.

Akdeniz üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Yard. Doç. Dr. Yasin Pişkin’in konuşmacı olarak katıldığı konferansa İl Müftüsü Osman Artan, Müftü Yardımcıları Mevlüt Topçu, Osman Demirel, Mustafa Şimşek, İlçe Müftüleri, Resmi Kurumların Yöneticileri, Müftülüklerin çalışanları, Kur’an Kursları Öğretici ve Öğrencileri ile vatandaşlar katıldılar.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program Kepez İlçesi İbadullah Camii İmam Hatibi Mesut ÇETMİ tarafından Kur’an-ı Kerimin okunmasından sonra Antalya İl Müftüsü Osman Artan’ın açılış konuşması ile devam etti. İl Müftüsü Osman Artan konuşmasında Peygamber efendimizin örnek hayatında örnekler vererek “insanlığın her zaman ve mekânda Hz Peygamberin tebliğ ettiği ilahi mesaja ve bu mesajın hayata geçirilmiş şekli olan sünnetine ihtiyacı vardır. Hazreti Peygamberin örnek alınması hiç şüphesiz ve her şeyden evvel onun iyi ve doğru tanınması ve örnek davranışlarının doğru bir şekilde ortaya konulması ile mümkündür” dedi.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle