TEŞKİLAT HABER

Antalya'da İşaret Dilinde Vaaz ve Hutbe

Antalya Müftülüğü ilklere İmza Atmaya devam ediyor.

Antalya Müftülüğü engelli kardeşlerimizin her alanda var olabilmesi için başlattığı Engelliler projesi kapsamında bir ilke daha imza atarak Antalya merkez Kepez İlçesinde bulunan Hz. Ömer Camiinde her Cuma günü Cuma vaazı ve hutbesini ayrıca İşitme Engelliler içinde işaret diliyle okutuyor. İşitme Engelliler Merkezi Müdür Yardımcısı Mustafa Sulubulut gönüllü olarak her hafta okunan Cuma hutbesini işitme Engelli Kardeşlerimiz için İşaret Dili ile anlatıyor.

17.02.2017 Cuma günü bu projeye destek olmak amacıyla Antalya İl Müftüsü Osman Artan Cuma vaazını Hz Ömer Camiinde yaptı. İl Müftüsünün yaptığı vaaz aynı zamanda İşitme Engelliler Merkezi Müdür Yardımcısı Mustafa Sulubulut tarafından işitme engelli cemaate işaret dilinde aktarıldı. Cuma vaazının akabinde Cuma hutbesini İl Müftü Yardımcısı Mustafa Aydın okudu. Cuma vaazında olduğu gibi Cuma hutbesini de İşitme Engelliler Merkezi Müdür Yardımcısı Mustafa Sulbulut işitme engelli cemaate işaret dilinde aktardı.

Bu uygulamanın her hafta aynı camide devam edeceğini söyleyen Antalya İl Müftüsü Osman Artan "Vatandaşlarımızdan bu konuda büyük destek gelmektedir. Engelli kardeşlerimizin ibadetlerini özgürce yapabilmeleri için elimizden geleni yapıyor ve yapmaya devam edeceğiz. Daha önce bedensel engelliler ve yaşlılarımız için camilerimize yürüyen merdiven yapımı seferberliğini başlatmıştık, şimdi ise işitme Engelli Kardeşlerimiz için işaret dilinde Vaaz ve Hutbe okunması; İnşallah engelli kardeşlerimiz için çalışmalarımız daha da artacaktır"dedi.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle