SİYASET

Ankara Büyükşehir'de peş peşe istifalar

Melih Gökçek'in istifasının ardından göreve gelen Mustafa Tuna, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ndeki tüm bürokratların istifasını istedi. Dilekçelerden beşi işleme konulurken, bağlı şirketlerdeki 100 yönetim kurulu üyesinin istifası istendi.

ANKARA Büyükşehir Belediyesi'ndeki istifalar sürüyor. Mustafa Tuna'nın göreve gelmesinin ardından Melih Gökçek'in ekibinden istifaları istendi. Üst düzey bürokratlardan beşinin istifaları kabul edilirken, belediyeye bağlı şirketlerin yönetim kurulu üyelerinin de istifaları istendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine gelir gelmez tüm üst düzey bürokratların istifalarını isteyen Mustafa Tuna, dilekçelerden beşini işleme koydu. İstifaları kabul edilen bürokratların Mustafa Tuna'ya brifing veren bürokratlar olduğu, istifaların önümüzdeki günlerde tamamının kabul edileceği kaydedildi. Tuna'nın istifasını kabul ettiği bürokratların isimleri ve görevleri ise şöyle:
Genel Sekreter Yardımcısı İrfan Kaya, Genel Sekreter Yardımcısı Nazlı Ergül, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Recep Yağcı, Belediyeler Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesi Başkanı Osman Usta, Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanı Akar Pınar Uludağ ile Projeler Dairesi Başkanı Abdullah Taha Yıldırım.

Araştırma Tanıtım ve Belediye İçi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanı Recep Tezcan ve belediyeye bağlı Belko şirketinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Fatih Tezcan’ın ise istifalarının istenmesinin ardından kendi istekleriyle ayrıldığı belirtildi.

100 İSTİFA DAHA
İstifaları kabul edilerek görevden alınan bürokratların yeni Başkan Tuna’ya sunum yaparak brifinglerini veren isimler olduğu dikkat çekti. Brifingler alındıkça yeni istifaların devam edeceği kaydedildi. Yeni başkan Mustafa Tuna seçilmesinin ardından üst kademedeki 135 kişinin istifasını istemişti. Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tüm şirketlerdeki 100 yönetim kurulu üyesinin de istifaları istendi.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle