SENDİKA

Anadolu Diyanet Sen'den bayram mesajı

Anadolu Diyanet Sen Genel Başkanı Mustafa Arabacı, Kurban Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Anadolu Diyanet Sen Genel Başkanı Mustafa Arabacı, Kurban Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

“Allah’a yakınlık göstermeye vesile olan Kurban, aynı zamanda bereketi ve insanlar arasındaki iyi ilişkiyi simgelemektedir. Kurban Bayramı’nda alınan kurbanlar kesilir, akraba ziyaretleri yapılarak mutlu bir şekilde bayram geçirilir.

Kurban toplumda kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutar. Sosyal adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunur. Et satın alma imkânı hiç bulunmayan veya çok sınırlı olan yoksulların evlerine et girmesini sağlar. Zengine malını Allah’ın rızâsı, yardımlaşma ve başkalarıyla paylaşma yolunda harcama zevk ve alışkanlığını verir.

Zengini cimrilik hastalığından, dünya malına tutkunluktan kurtarır. Fakir kimselerin ise varlıklı kullar aracılığıyla Allah’a şükretmesine, dünya nimetinin yeryüzündeki dağılımı konusunda karamsarlık ve düşmanlıktan kendini kurtarmasına ve kendini toplumunun bir üyesi olarak hissetmesine vesile olur.

Bizde bu duygu ve düşüncelerle Anadolu Diyanet-Sen Genel Merkezi olarak Kurban Bayramınızın hayırlı geçmesini temenni ediyor; aileniz ve dostlarınızla birlikte mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmenizi diliyoruz.”

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle