Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

SİYASET

Akrabayı Kayırıp Adalete Gölge Düşürmeyin

Komiserliğe geçiş sınavında kopya çekildiği iddialarına ilişkin soruşturmada 130’u aktif görevde olup gözaltına alınan şüphelilerden sadece AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ömer Çelik’in dayısının oğlu Ömer Öztopal ve aynı meslekten eşi Gülden Öztopal açığa alınmadı

Efendimiz (sav) adalet önünde soy, mevki, makam, mal-mülk gibi dünyalıkları görmezden gelir, hakkın yerini bulması için doğrulukla hükmederdi. Kendisine, hırsızlık yapmış Fatıma adlı bir kadın getirildiğinde ona el kesme cezası vermiş. Aracılık yaparak cezayı hafifletmek isteyenlere ise; "hırsızlık yapan, kızım Fatıma dahi olsa elini keserdim" buyurmuştur. (Buharî, Hudüd 12; Müslim, Hudüd 8,9).

12 Şubat’ta 76 ilde düzenlenen "2010 KPSS sınav sorularının çalınması"na ilişkin, 130’u aktif görevde olmak üzere 1112 komisere düzenlenen operasyonda toplamda 806 kişi gözaltına alınmış, bunlardan yaklaşık 200’ü ‘itirafçı’ olmuştu. Operasyon sonucunda 257 şüpheli tutuklanmıştı. Aktif görevde olan 130 kişiden 128’i İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alınmıştı.

Soruşturma kapsamında hazırlanan bilirkişi raporunda, AK Parti’li Çelik’in akrabası Ömer Öztopal’ın soruları önceden aldığına ilişkin ‘yüksek şüphe’ oluştuğu ifade edilmişti.

Soruşturma esnasında, soruşturmaya konu olan sınavla girdikleri Adana Emniyet Müdürlüğü’ndeki görevlerine devam eden Öztopal çifti, daha sonra Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne tayin edildiği belirtildi.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle