SİYASET

AK Parti Ankara ve İzmir belediye başkan adayları Erdoğan 20 ili açıklıyor

2019 Yerel seçimleri için AK Parti'nin Ankara ve İzmir ile birlikte toplam 20 ilin adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanıyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 20 ilin belediye başkan adayını açıklamak için TBMM Grup Toplantısı'nı seçti.

Zeybekçi tebrikleri kabul etti
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için adı geçen Nihat Zeybekci de AK Parti grubunda tebrikleri kabul etti. Milletvekilleriyle tokalaştıktan sonra kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 ilin adayının yanı sıra gündeme ilişkin konularda açıklamalar yapıyor.

AK PARTİ ADAYLARI AÇIKLANIYOR

Afyonkarahisar Belediyesi Başkan adayı: Mehmet Zeybek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı: Mehmet Özhaseki

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı: Yücel Yılmaz

Bingöl belediye Başkan adayı: Erdal Arıkan

Çanakkale Belediye başkan adayı: Ayhan Gider

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı

Hatay Belediye Başkan adayı: İbrahim Güler

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı: Nihat Zeybekçi

Karaman Belediye başkan adayı: Mahmut Sami Şahin

Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı: Uğur İbrahim Altay

Sakarya Büyükşenir Belediye Başkan adayı: Ekrem Yüce

Sivas Büyükşehir Belediye Başkan adayı: Hilmi Bilgin

Muş Belediye Başkan adayı: Feyat Asya

Tokat Belediyesi Başkan adayı: Eyüp Eroğlu

Yozgat Belediye Başkan adayı: Celal Köse

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı: Murat Zorluoğlu

Erdoğan canlı AK Parti grubu : Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın parti grubundaki belediye başkanları açıklamasını aşağıdaki playerden canlı yayınla izleyebilirsiniz.

Şehitlere rahmet diledi
İstanbul Sancaktepe'de dün düşen helikopterimizde hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan bir kez daha rahmet diliyorum. Yaralı askerimize Rabbimden şifa niyaz ediyorum. Allah askerimizi her türlü beladan muhafaza etsin. Tüm askerlerimize başarılar diliyor, her birini ayrı ayrı selamlıyorum.

Yunanistan'a mülteci ve Doğu Akdeniz tepkisi
Akdeniz'de hakları olmayan alanlarda hakimiyet kurmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Mülteci akımı karşısında titreyenler konu rant olduğunda birden aslan kesiliyorlar. Arkasına kimi Avrupa devletlerini alan Yunanistan ve onunla haraket eden Güney Kıbrıs'ın pervasız davranışları, en başta kendileri için tehdit ve tehlike kaynağı haline gelmiştir.

En küçük taviz vermeyeceğiz
Ülkemizi 12 mil meselesinde adeta Ege Denizi'ne ayak basamaz, Kıbrıs meselesinde de kendi haklarını savunamaz duruma getirme gayretleri beyhudedir. Uluslararası hukuktan ve teamüllerden kaynaklanan haklarımızı sonuna kadar kullanmakta, buna engel olmak isteyenlere de hadlerini bildirmekte kararlıyız. Ne Doğu Akdeniz'de ne de diğer bölgelerde kendi tezlerimizden en küçük bir taviz vermeyeceğiz.

Rusya ve Ukrayna'ya sağduyu çağrısı
Karadeniz'in barış denizi haline gelmesini istiyoruz. Rus ve Ukraynalı dostlarımıza sorunları diyalogla çözme çağrımızı tekrarlıyoruz.

DEAŞ bahanesiyle rant peşinde koşanlar var
DEAŞ bahanesiyle herkes Suriye'de çıkar ve rant peşinde koşarken biz risk alarak sahaya girdik ve en ağır darbeyi vurduk. Suriye'de DEAŞ yoktur. Sadece DEAŞ görüntüsü altında bu ülkeyi ve bölgeyi karıştırmak için yedekte bekletilen, eğitilen, donatılan, varlıklarını sürdürmelerine izin verilen birtakım küçük çeteler vardır.

DEAŞ taahhüdü
DEAŞ'ı Türkiye olarak birkaç ay içinde bu örgütün kalıntılarını tamamen bitirmeyi taahhüt ediyoruz.

DEAŞ'a karşı en ufak bir mücadele vermediler
İslam'ın başındaki en büyük dertlerden biri olan bu örgütü biz çökertmeye başladık ama DEAŞ'a karşı olduğunu söyleyenler ne yazık ki DEAŞ'a karşı en ufak bir mücadele dahi vermedi.

Tepkisiz kalmamız mümkün değil
PKK'nın Suriye kolunu oluşturan bu terör örgütünün tek hedefi ülkemizdir. Böyle bir tehdide karşı daha fazla tepkisiz kalmamız mümkün değil.

Kandil'deki başına ödül koyanlar onlardan emir alanlarla iş tutuyor
Kandil'dekilerin başına ödül koyanlar onlardan emir alanlarla iş tutuyorlar. Allah'ın izniyle teröristleri tepeleyeceğimiz günler çok yakın.

MGK'da önenli kararlar alacağız
MGK toplantımızda bu meseleleri değerlendirip önemli kararlar alacağız. Oyalama taktikleriyle bizi idare edebileceklerini sananlar artık yolun sonuna geldiklerini görecekler. Müttefik olduklarını söyleyenler ilişkilerimizi geleceğe taşımak isteyenler için bu fırsattır. Teröristlerin önünden çekildikleri takdirde yanımızda olduklarını anlayacağız. Aksi takdirde kendi bekamız için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz.

Aralık ayında yeni yatırım ve istihdam seferberliği
Aralık ayı ile birlikte yeni bir yatırım ve istihdam seferberliği başlatarak 2019'a güçlü bir giriş yapacağız

Seçim manifestosu önümüzdeki ay
Seçim manifestomuzu önümüzdeki ay ilan edeceğiz. 2019 için de gönül belediyeciliğimizi ifade eden bir vizyonla milletimizin karşısına çıkacağız. Kim ne derse desin belediyecilik AK Parti'nin işidir. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. CHP gibi akşam başka sabah başka yalanlarla değil.

Belediye başkan adaylarına mesaj
Kapısı açık olmayan, cep telefonu açık olmayan belediye başkanının başarılı olması mümkün değil. Bu ana muhalefet rahatsız oluyor söyleyince. İstanbul'a belediye başkanı olduğumda muslukları akmayan İstanbul'u CHP'den almıştım. Gazetelerin maske dağıttığı İstanbul'u CHP'den almıştım. Neden rahatsız oluyorsun, bunları konuşmayacak mıyız? Siz kaçacaksınız biz kovalayacağız. Partimde de bu tür arkadaşlar varsa kusura bakmasından onlarla yürümeyiz. Bu işleri yapamayan belediye başkanı koltuğun işgalcisidir.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle