Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

GÜNDEM

Abdullah Gül Sürpriz Yapabilir!

MAK Danışmanlık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Kulat, Abdullah Gül'ün Beykoz'da ofis açtığını belirterek, "Gül, siyasete sıcak bakıyor. Doğru zaman ve doğru hamle ile siyasete dönmek istiyor" dedi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün AK Parti'den yeniden aktif siyasete dönmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan olumlu mesajlar gelirken, MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, konuya ilişkin edindiği bilgileri Vahdet'e açıkladı.

BEYKOZ’DA OFİS AÇTI

Gül'ün, Beykoz'da bir ofis açtığını ve çalışmalarını burada yürüttüğünü söyleyen Kulat, "Kendisine fikir danışmak isteyenleri ve kendisini ziyaret eden misafirlerini burada ağırlıyor. Sayın Gül'ü ziyaret edenler arasında bizim de yakın arkadaşlarımız var. Gül, onlara kendisini siyaset dışında görmediğini söylemiş. Gül'ün siyasete sıcak baktığını ve doğru zaman, doğru hamle ile tekrar ülke siyasetine geri gelmek istediğini söylediler. Edindiğimiz bilgiler bu yönde" ifadelerini kullandı.

PARTİNİN OYLARINI ARTIRIR

"Türkiye'de, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Dışişleri Başkanlığı yapmış ve yaşı da siyasete göre genç birisinin köşesi çekilmesi, kapıyı kilitlemesi beklenemez" diyen Kulat, "Sayın Gül, Türkiye siyaseti konusunda kafa yoran biridir, emekliye ayrılan bir kişi değildir. Yakın bir zamanda açıklayacağımız araştırma sonuçları toplumun da Gül'ün, AK Parti'ye tekrar geri dönüp siyasete girmesine sıcak baktığını gösteriyor. Araştırmamıza göre Gül, parti içinde yer alır ise seçimdeki oylarda artış olur" şeklinde konuştu.

TÜRKİYE İÇİN GÜL KAZANÇ

11. Cumhurbaşkanı Gül'ün, Abdullah Gül Vakfı'nı da kurduğunu hatırlatan Kulat, "Bu vakıf bir parti değil ama tüzüğü parti tüzüğü gibidir. Tüzüğü incelediğimizde, Türkiye'nin hemen hemen her meselesi ile ilgileneceğini görülüyor. Gül, eğer aktif siyasetin içinde yer almaz ise bu vakıf aracılığı ile bir bilge kişi olarak ülkeye faydalı olmak için kamuoyu ile düşüncelerini paylaşacak. Bu da Türkiye için bir kazançtır" değerlendirmesinde bulundu

OĞLUNA BURSA’DAN KIZ İSTEDİ

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün oğlu Ahmet Münir Gül, Bursa'da işadamı Abdullah Karadere’nin Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi olan kızı Zehra Ayşe Karadere ile sözlendi. Eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte geçen cumartesi günü Bursa’ya gelen Abdullah Gül, Zehra Ayşe Karadere’yi ailesinden istedikten sonra söz yüzüğü taktı. Abdullah Gül, aile arası törenden sonra Sheraton Otel'e geçti ve burada işadamı Faik Çelik ve Bursa Fan Kulüp Başkanı Ali Ademoğlu ile sohbet etti.

ÖĞRENCİYKEN TANIŞMIŞLAR

Ali Ademoğlu, törenin aile arasında gerçekleştiğini ve Gül’ün gelişinden Bursa’daki yetkililerin bile haberinin olmadığını belirterek şöyle dedi: "Sayın Gül, merasim sonrası Bursa’dan ayrıldı. Bursa’nın damadı olacak Ahmet Münir Gül de hafta sonunu Bursa’da geçirdi. Evlilik için ilk adımı atan Ahmet Münir Gül ile Zehra Ayşe Karadere’nin Ankara’da öğrenciyken tanıştıklarını sanıyorum."

Vahdet 

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle