SENDİKA

300 Din-Bir-Sen üyesi Diyanet-Sen'e geçti mi?

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, 300 Din-Bir-Sen üyesi Diyanet-Sen'e geçti haberlerine açıklık getirdi.

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Anadolu Ajansı tarafından dün (01.11.2016) akşam saatlerinde ajanslara düşen ve Kahramanmaraş il teşkilatıyla ilgili; ‘300 Kişilik Üyesiyle Din-Bir-Sen, Diyanet-Sen’e Geçti’ başlıklı haber üzerine açıklama yaptı. Açıklamasında, Kahramanmaraş’taki üyelerimizin tamamının Diyanet-Sen’e geçtiği şeklindeki haberler yalandır. 12-13 Kasım’da yapılacak kongre öncesi algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bu kirli bir ittifakın taşeronluğundan başka bir şey değildir, ifadelerini kullandı.

Özdemir, açıklamasında şunları söyledi: “Bugün akşam saatlerinde ajanslara düşen haber camiamızı üzmüştür. Yalan, kasıtlı ve tamamen algı oluşturmaya yönelik olduğu açıkça belli olan bu haberin, sendikamız il ve ilçe başkanları ile üyelerimiz tarafından şiddetle kınandığını ifade etmek istiyorum.

Kahramanmaraş’ta Din-Bir-Sen’in il ve ilçe dahil toplam üye sayısı 279’dur. Şu ana kadar bize gelen birkaç istifa dışında Kahramanmaraş’tan gelen bir istifa yoktur. Edindiğimiz bilgiye göre yönetim istifa etmiş, ancak istifaları Genel Merkeze henüz ulaşmamıştır. Haberde bahsedildiği gibi Kahramanmaraş Din-Bir-Sen il teşkilatımızın 300 üyesiyle birlikte Diyanet-Sen’e katıldığı haberleri asparagas haberdir. Haberin bu şekilde yayınlatılması Diyanet-Sen’in bir oyunudur. Din görevlilerinin yanında yer alan ve camiamızın bütün sorunlarını cesurca dile getiren sendikamızın işlevsiz hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Sendikamız üzerinde kirli bir oyun oynanmaktadır. Kongre öncesinde girişilen böyle bir oyunun amacı bellidir. Din-Bir-Sen İslam’a hizmet eden, yolu Hz. Peygamber’in yolu olan bir sendikadır. Din-Bir-Sen olarak yalan ve iftirayı asla kabul etmiyoruz. Diyanet camiasının sendikamız üzerinde oynanan bu oyuna gereken cevabı vereceğine inanıyoruz.”

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle