DİYANET

2019 hacda görev alacak şoför ve aşçılar için sınav tarihleri

2019 hac organizasyonunda kutsal topraklarda görev alacak şoför, aşçı ve aşçı yardımcıları için mülakat sınav yer ve tarihleri belli oldu

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre 2019 hac organizasyonunda yardımcı hizmetler sınıfında görev alacak şoför, aşçı ve aşçı yardımcılarının belilenmesine yönelik sınav takvimi ve yerleri, sınava girecek adaylara tebliğ edilmek üzere müftülüklerine gönderildi.

Buna göre:

2019 hac organizasyonunda görev alacak şoför adayları için sınavlar Diyanet İşleri Başkanlığı merkezi, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünde 18-22 Şubat tarihleri arasında,

2019 hac organizasyonunda görev alacak aşçı ve aşçı yardımcıları için sınavlar yine 2 komisyonda olmak üzere yine Diyanet İşleri Başkanlığı merkezi, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünde 25 Şubat Pazartesi günü yapılacak.

2 Mart 2019 tarihinde test sınavına tabi tutulacak sağlık personeli için sınav yerleri belli oldu.

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre test sınavı;

Adana, Afyon, Ankara, Balıkesir, Bursa, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Kütahya, Kahramanmaraş, Nevşehir, Sakarya, Samsun, Tokat, Trabzon, Van, Kırıkkale, Batman ve Karabük il merkezlerinde saat 14.00'te yapılacak.

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünden;

2019 hac organizasyonunda sağlık personeli olarak görev almak isteyenlerin müracaat dilekçeleri incelenmiştir.

Müracaatı kabul edilenler:

1- Müracaatları kabul edilen Doktor, Diş Tabibi, Eczacı ve Diyetisyenler test sınavından muaf olup daha sonra mülakata çağrılacaklardır.
2- Müracaatları kabul edilen diğer sağlık personelinin test sınavı 02 Mart 2019 Cumartesi günü yapılması planlanmakta olup kesin tarih, saat ve sınav bölgeleri belirlendiğinde bu sayfadan ilan edilecektir.

Müracaatı kabul edilmeyenler:

1- İtiraz dilekçelerini (Durumunu ispatlayan evrak ile birlikte) 18 Şubat 2019 saat 15.00’e kadar (0312) 286 57 82 nolu faksa gönderebileceklerdir. Ayrıca (0312 295 75 53 veya 0312 295 75 12 nolu telefonlardan bilgi alabileceklerdir.)

2- Bu tarihten sonra gelen itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Müracaat durumunuzu öğrenmek için TIKLAYINIZ

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle