GÜNCEL, SINAVLAR

2016 Kpss sonuçları açıklandı

2016 Kpss Lisans sonuçları açıklandı

KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI 2016 (KPSS) 16:30’DA AÇIKLANDI.

KPSS sonucunuzu öğrenmek için aşağıda bağlantısı bulunan ÖSYM’nin sonuç açıklama sistemine gitmeniz gerekmektedir. Söz konusu sayfa ÖSYM tarafından güncellendiğinde KPSS başlığına girip TC kimlik no ve şifre aracılığıyla öğrenebileceksiniz.

KPSS LİSANS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SINAVDA İLGİNÇ SORULAR YER ALMIŞTI

Güncel sorular içinde ABD Başkanı Barack Obama'nın 88 yıl sonra nereye ayak bastığının sorulduğunu da belirtti. 88 yıl sonra Küba'ya ayak basan ilk ABD Başkanı olan Barack Obama'nın KPSS sorusu olması dikkat çekti.

Dünya Sıralamasında İlk 100 E Giren İlk Kadın Tenisçimiz Çağla Büyükakçay'da KPSS sorusu oldu.

BU SENE KPSS’DE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkındaki Genel Yönetmeliğe ilişkin değişiklik içeren Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl, öğretmen adayları için ise KPSS'de elde edilecek puan bir yıl geçerli olacak. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam edecek.

Geçici maddeye göre ise A grubu kadrolara ilişkin sınav başvurularında kullanılan 2016 KPSS puan türlerinin geçerlilik süresi bir yıl olacak.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle