Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

TEŞKİLAT HABER

15 temmuz'da ne oldu konferansı

Van-Bahçesaray’da "15.Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü-15.Temmuz’da Ne Oldu" Adıyla Konferans

Van-Bahçesaray İlçe Müftüsü Dr. Celal EKER, Müftülük toplantı salonunda Din Görevlilerimize yönelik "15.Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü–15.Temmuz’da Ne Oldu" konulu konferans verdi. Akabinde aylık personel toplantısı gerçekleştirildi.

Dr. Celal EKER, özetle şunları ifade etti:

“Aziz milletimiz, 15.Temmuz.2016’da hain ve kanlı darbe girişimi karşısındaki vakur, cesur ve âlicenap tutumuyla tüm dünyaya örnek olmuştur. Vatanına, milletine, millî iradeye ve hukuk düzenine sahip çıkmıştır. Aziz milletimizin 15 Temmuz gecesindeki onurlu duruşu ve bu direnişte milletimizin maneviyatını canlı tutan bütün din gönüllüsü kardeşlerimiz nesiller boyu şükran ve minnetle anılmaktadır ve de anılmaya devam edecektir.

İstiklal mücadelesi günlerinde olduğu gibi, milletin kendi izzet ve haysiyetine sahip çıkma davetine derhal icabet edip şehadet mertebesine kavuşan aziz şehitlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet niyaz ediyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Halk iradesine dayanan meşru bir yönetimi, din kisvesi altında örgütlenip silah zoruyla devirmeye teşebbüs etmek, milli iradeyi hiçe saymak, hak gaspıdır; dinen meşru görülemez. Bu girişimi şiddet ve nefretle tel’in ediyoruz.”

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle