Son DakikaGÜNCEL - İletişim Bilgilerimiz Güncellendi

YAZARLAR

Alperen GÜVEN

Sosa'nın Gecesi

Derbi maçları sonrası büyük takımların oynadığı maçlar her zaman için sıkıntı teşkil edebilir. Nitekim Beşiktaş da soğuk Ankara havasında bu sıkıntıyı fazlasıyla hissetti.

Maçın daha 5.dakikasında Tisdell'in sol çaprazdan çektiği sert şutta top yan ağlarda kaldı. Maçın dokuzuncu dakikasında Quarezmanın arka direğe güzel ortasını Olcay değerlendiremedi ve top az farkla auta çıktı. Maçın 20. dakikasında kornerden dönen topu ceza alanına gönderen osmanlı spor oyuncuları defansın geç kalmasını fırsat bilen Ruses'in harika aşırtma vuruşu ve tabi biraz da Tolganın hatasıyla Osmanlıspor 1-0 öne geçmiş oldu. Maçın 34. dakikasında serbest vuruşta topun başına geçen karizmanın harika ortasında mükemmel bir yükselişle Mario Gomez maça beraberliği getirdi. Böylece Beşiktaş'ın ilk isabetli şutu gol oldu. Bu dakikadan sonra maç daha çok orta alan mücadelesi şeklinde gerçekleşti. Maçın dördüncü dakikasında organize gelişen Osmanlı sporda topla buluşan Ndiaye topu sola mükemmel çekti ve plase ile bir kez daha Tolgayı avladı.

Beşiktaş ikinci yarıya Olcay'ın yerine Kerim Frei'yi alarak oyuna başladı. Dakikalar 49'u gösterdiğinde bu kez sahaya Sosa çıktı. Osmanlı spor cezalandırsın da topla buluşan Sosa ceza alanı dışından sert bir vuruşla kaleci Ahmet'i avladı ve Beşiktaş maçta tekrar beraberliği sağladı. Karşılıklı ataklarla geçen maçta Sosa 90. dakikada bir kez daha ortaya çıktı ve Beşiktaş'ı bir kez daha liderlik koltuğuna oturttu.

Beşiktaş soğuk Ankara akşamında haftayı üç puanla kapatarak bir nevi içerisini ısıtmış oldu.

Yorumlar

Mesajınız başarıyla eklendi. Yeni yorum yazın.

Daha eskileri yükle